Gece Makyajının İncelikleri

Gece Makyajının İncelikleri
Paylaş
 

Gece Makyajının İncelikleri

Gece makyajının en güzel tarafı günlük makyajına göre biraz daha abartsanız bile kötü bir görüntü oluşturmamasıdır. Günlük makyajda genelde naturel tonlar tercih edilirken gece makyajında, ışıltılı, parlak ve dikkat çekici renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnız daha renkli olacağım diye de kötü bir görüntü oluşturacak renkleri kullanmamanız gerekir. Makyajınızı yeterli ışığı olan bir yerde yaparsanız daha güzel bir görüntü yakalarsınız.

Fondöten sürmeden önce mutlaka cildinizi temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Saç diplerinizle yüzünüzün birleştiği yerde kötü bir görüntü olmaması için fondötenin iyi dağıtılmış olması gerekir. Fondöten üzerine pudra kullanmak isterseniz şeffaf bir pudra tercih edebilirsiniz. Sadece pudra kullanacaksınız ten renginizle uyumlu olmasına özen gösterin.

Gözlerinizi daha büyük göstermek için üst kirpik diplerinize kahverengi ya da siyah göz kalemiyle bir çizgi çekip bu çizgiyi göz ucundan biraz taşırabilirsiniz. Alt kirpik diplerine ise bu çizgiden daha ince bir çizgi çekmeniz gerekir. Daha sonra bu çizgiyi pamuklu çubuk ile birlikte hafifçe dağıtabilirsiniz. Gözleriniz birbirine yakın ise şakak uçlarına doğru daha koyu renk uygulaması yapmanız gerekir. Gözleriniz birbirinden daha uzaksa göz pınarının üstüne koyu bir renkle gölgeleme yapılabilir.

Gece Makyajının İncelikleriGece makyajında kullanılacak allık günlük makyaja göre biraz daha koyu renkte olabilir. Fakat allığı çok iyi bir şekilde dağıtmalısınız.

İnce dudaklarınızı daha dolgun göstermek için fondöten sürüp daha sonra dudak kenarlarına kalemle çizgi çekebilirsiniz. Parmak uçlarınızda çizgiyi dağıtırsanız daha doğal bir görünüm oluşur. İnce dudaklarınız varsa daha açık, kalın dudaklarınız varsa daha koyu bir renkle makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak