Bitkisel Maske ile Sivilcelerden Kurtulmak İster Misiniz ?

Bitkisel Maske ile Sivilcelerden Kurtulmak İster Misiniz ?
Paylaş
 

Bitkisel Maske ile Sivilcelerden Kurtulmak İster Misiniz ?

En çok karşılaşılan cilt sorunlarından birisi de sivilcelerdir. Özellikle ergenlik döneminde hormonların değişmesiyle birlikte artabilir ve cildinizin kötü görünmesine sebep olabilir. Sivilce oluşumuna meyilli bir cilt yapısına sahipseniz daha çok bakım yapmanız gerekecektir. Sabah akşam her gün mutlaka cildinizin Ph dengesine uygun bir temizleyici kullanarak, cildinizi toz ve kirlerden arındırmanız gerekir.

Sabun kullanımı cildinizin yağ dengesini bozabilir ve cildinizdeki sivilcelerin artmasına sebep olabilir. Sivilcelerinizin geçmesi için cildinizin nemli olması gerekir. Cildinizi temizlemek için sabun yerine, uygun bir temizleyici kullanabilirsiniz. Cildinizdeki sivilceleri kesinlikle sıkmamanız gerekir. Sivilce sıktığınız yerde çukurluk ve ya lekeler oluşabilir.

Sivilcelerinizin daha hızlı bir şekilde yok olması için sizlere bitkisel çözümler önerebiliriz.

Tarif 1

Gerekli Malzemeler:

4 damla kayısı çekirdeği yağı

2 damla limon çekirdeği yağı

2 dama biberiye yağı

Hazırlanışı: Yağların hepsini bir kabın içinde karıştırın. Yatmadan önce cildinizi temizledikten sonra bu yağ karışımını sürün. Bunu gün aşırı yapın. Sivilcelerinizin hızla yok olduğunu fark edeceksiniz. Limon cildinizin iyileşmesini hızlandırır.

Tarif 2

Gerekli Malzemeler:

Bir tane aspirin

Biraz su

Bitkisel Maske ile Sivilcelerden Kurtulmak İster Misiniz ?Hazırlanışı: Önce bir aspirini kabın içinde ezin ve biraz su ekleyerek karıştırın. Sivilcenizin üzerine bunu uygulayın bir kaç dakika bekleyin ve daha sonra cildinizi temizleyici ve su ile yıkayın.

Tarif 3

Alnınızın ortasında kocaman duran ve kötü bir görüntü oluşturan sivilcenizin geçmesi için önce cildinizi temizleyin daha sonra sivilce olan bölgeye biraz diş macunu sürün. Gece yatmadan önce sürüp sabah yıkayabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ayşegül dedi ki:

    Birinci tarif benim sivilce sorunuma faydalı oldu. Yağları bulmak için biraz dolaştım ama sivilceleri halleti

Bir yorum bırak