Gribe Karşı Doğal Yöntemler

Gribe Karşı Doğal Yöntemler
Paylaş
 

Gribe Karşı Doğal Yöntemler

Sonbaharın başlangıcıyla birlikte gribe yakalanmamak için bazı yöntemler denemeye mi başladınız. Özellikle bazı bitki çayları bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklardan koruyacaktır. Evinizde ve işyerinizde rahatlıkla hazırlayıp içebileceğiniz bitki çaylarını sizler için araştırdık. İşte bağışıklık sitemini güçlendiren doğal bitki çayları.

 

Zencefil Çayı: Grip sırasında vücudunuzda oluşan mikroları öldürücü bir etkiye sahiptir. Gripten çabuk iyileşmek ve kurtulmak için zencefil çayı içebilirsiniz.

Hazırlanışı: Taze zencefil kökünü doğrayın ve iki dilim limonla beraber kaynamış suyun içine atın. 5 dakika demlendikten sonra zencefil çayınızı süzerek içebilirsiniz.

 

Ebegümeci: Grip semptomlarının azalması için ebegümeci bitkisi iyi gelecektir. Ayrıca öksürüğü de geçirmek kullanılabilir.

Hazırlanışı: Bir bardak suyun içine akşamdan kurutulmuş ebegümeciyi atın. Sabah bu suyu süzün ve için. Eğer acil durum varsa suyun içinde 5 dk bekletip de kullanabilirsiniz.

 

Papatya çayı: Papatya hem vücuttaki iltihabı gidermeye yardımcıdır hem de solunum yollarındaki rahatsızlıklarda tahriş giderici olarak kullanılabilir.

Hazırlanışı: Kaynayan suyun içine 3çorba kaşığı kadar papatyayı ve bir tatlı kaşığı naneyi atın ve demlenmeye bırakın. İsterseniz içine mandalina suyu veya şeftali suyu da ilave edebilirsiniz.

 

Gribe Karşı Doğal YöntemlerKuşburnu çayı: C vitamini bakımından zengin olan kuşburnu vücut direncini artırdığı için grip için kullanılabilir.

Hazırlanışı: Taze veya kuru bir avuç kuşburnunu yıkayın. Sıcak suyun içine atın ve kapağını kapatarak kaynatın. Üzerinde oluşan köpüğü atın. Koyu portakal renginde olan kuşburnu çayını süzerek için.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak