Kalın ve Gür Kaşlara Sahip Olmak İster Misiniz ?

Kalın ve Gür Kaşlara Sahip Olmak İster Misiniz ?
Paylaş
 

Kalın ve Gür Kaşlara Sahip Olmak İster Misiniz ?

Kaşlarınızın seyrek olmasından şikayetçi misiniz? Gür kaşlara sahip olmayı kim istemez ki. Gür kaşlar her zaman anlamlı bakışlar kazandırır. Yaz ve kış aylarında aşırı soğuk ve sıcaktan cildimizin etkilendiği kadar kaşlarımız da etkilenebilir. Cildimiz, saçımız kadar kaş ve kirpik bakımına da önem vermeliyiz. Yeterli ve düzenli bir bakımla kaşlarınızı eski haline getirebilir hatta olduğundan daha gür görünmesini sağlayabilirsiniz.

  • Badem yağı: Cilt ve saçımız için vazgeçilmeyen bitkisel yağlardan biri de tatlı badem yağıdır. Badem yağı cildimize olduğu kadar kaşlarımıza da iyi gelmektedir. Düzenli olarak her gün kaşlarınıza badem yağı sürmeyi ihmal etmeyin. Hint yağı ile badem yağını karıştırarak daha etkili bir kür de yapabilirsiniz. Biten şeffaf maskaranızın fırçasıyla rahatlıkla kaşlarınıza uygulanabilir.
  • Kalın ve Gür Kaşlara Sahip Olmak İster Misiniz ?Sarımsak kıl köklerini besleyen bir bitkidir. Seyrek kaşlarınıza sarımsak kürü de oldukça iyi gelecektir. Sarımsağı soyup ikiye bölün içindeki suyu kaşlarınıza yedirerek sürün. Kıl köklerinizi biraz yakabilir ama bir süre sonra geçecektir. Yatmadan önce uygulayabilirsiniz.
  • Soğanın da kaşlarınıza iyi geldiğini biliyor muydunuz? Soğan kürü de kaşlarınız için çok iyi bir bakım yapar. Kırmızı soğanı kaynatın ve suyun ılımasını bekleyin. Bir pamuğu bu suyun içine batırın ve kaşlarınıza sürün. Sülfür bakımından zengin olan soğan kan dolaşımını hızlandırarak kıl köklerinin güçlenmesine yardımcı olur.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak