Kilonuzu Korumak İçin Neler Yapabilirsiniz ?

Kilonuzu Korumak İçin Neler Yapabilirsiniz ?
Paylaş
 

Kilonuzu Korumak İçin Neler Yapabilirsiniz ?

Diyetle ve sporla birlikte kilo verdiğiniz ve artık vücudunuzun hep bu şekilde kalmasını istiyor olabilirsiniz. Ya da normal kilonuzdasınız ve bu kiloyu korumak istiyorsunuz. Verdiğiniz kiloları geri almamak için yapmanız gerekenler şunlar:

 1. Stresinizi kontrol altına alın. Yapılan araştırmalar sonucunda stresli bir yaşamda insanlara daha fazla yemeye saldırıyor bu da kilo artışına sebep oluyor. Özellikle mutlu olmak için çok fazla çikolata yemek ilerde yaşayacağınız kilo artışından dolayı moralinizi daha çok bozabilir. Bu yüzden stresinizi kontrol altına alın ve aşırı yemek yemeyin.
 2. Yeterli düzeyde uyku çok önemlidir. Yetişkinler için 8 saatlik uyku yetecektir. Aynı saatlerde uyuyup uyanmaya özen gösterin. Düzenli uykunuzu almadığınız taktirde fazla kilo artışı olabilecektir.
 3. Alkol gibi kalorisi yüksek ve yaşlanmayı hızlandıran içeceklerden uzak durun. Ayrıca alkol metabolik stresi de artırıyor.
 4. Düzenli olarak sağlık kontrollerinizi yaptırın. Sağlık sorunlarından kaynaklanan bir kilo artışı da yaşabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için sorunu önceden bilmeniz gerekir.
 5. Diyetinizde yapacağınız olumlu değişiklikler sağlığınızı da olumlu etkileyecektir.sağlıklı bir vücut için tahılları, süt ürünleri, et ürünleri, taze sebzeleri ve meyveleri bir arada yemeye özen gösterin.
 6. Yemeklerinizi nerde yediğiniz ve nerden aldığınızdan çok sağlıklı olup olmadığı önemlidir.
 7. Dışarıda yemek yemeyi düşünüyorsanız fazla kalorili ve yağlı yiyecekler yerine daha hafif ve sağlıklı öğünler tüketin.
 8. Kilonuzu Korumak İçin Neler Yapabilirsiniz ?Ne kadar yemek yediğinizi bilin ve aşırıya kaçmamaya çalışın.
 9. Düzenli olarak yürüyüş yapın. Yürüyüş hem sağlık hem de formda kalmak için önemlidir.
 10. Günde en az 2 litre su tüketin. Eğer unutuyorsanız sürekli yanınızda küçük bir şişe bulundurun.
 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. Meral dedi ki:

  Kilo korumak için yapılacak en önemli iki şey boğazına dikkat etmek ve spor yapmak. Gerisi yalan

Bir yorum bırak