Cildiniz İçin Doğal Tonikler

Cildiniz İçin Doğal Tonikler
Paylaş
 

Cildiniz İçin Doğal Tonikler

Canlı ve kusursuz bir cilt için en önemli şey bakım ve temizliktir. Mutlaka her gün cilt temizliği yapmamız gerekir. Bunun için de temizleyici jeller, tonikler ve peelingler kullanırız. Tonikleri kozmetik mağazalarından alabileceğiniz gibi kendiniz evde de hazırlayabilirsiniz. Böylece kimyasal madde içermeyen doğal ve ekonomik bir tonik elde edebilirsiniz.

  • Sütlü tonik: 200 gr saf alkol, 200 gr inek sütünü bir kap içinde karıştırın ve bir şişeye koyun. bu karışımla yüzünüzü sabah akşam temizleyin. Hazırladığınız bu tonik lekelere karşı düşman görevi görür. Toniğinizi mutfakta buzdolabınızda saklamayı unutmayın.
  • Karanfilli Yaseminli tonik: Karanfil taneleri ve yasemin çiçeği tohumlarını kaynayan suyun içinde 5 dk kadar bekletin. Hazırladığınız bu karşımı bitkilerinden ayırıp şişenin içine doldurun. Bunu temizlediğiniz cildinize pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. İsterseniz sprey şişesine döküp yüzünüze sıkabilirsiniz. Pürüzsüz ve ferah bir cilt sağlar.
  • Kahveli tonik: Şekersiz bir türk kahvesi hazırlayın, telvesini ayırmadan bir çay kaşığı saf zeytin yağı ekleyin. Karışımı pamuğa dökerek yüzünüze uygulayın. Yumuşacık bir cildiniz olacak. Ayrıca maskenin yatıştırıcı etkisi de vardır.
  • Cildiniz İçin Doğal ToniklerGül Suyu ve Çay Ağacı Yağı toniği: Saf gülsuyunun içine biraz çay ağacı yağı damlatın karışması için çalkalayın. Karışımı bir gece buzdolabında bekletin ve tonik olarak kullanın. Özellikle siyah nokta ve sivilceler için oldukça etkilidir.
  • Elma Sirkesi toniği: İki yemek kaşığı elma sirkesini iki yemek kaşığı su ile karıştırın. Cildinize pamuk yardımıyla sürün. Göz çevresine gelmemesine dikkat edin.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak