Güzel Eller İçin Bakımlı Tırnaklar

Güzel Eller İçin Bakımlı Tırnaklar
Paylaş
 

Güzel Eller İçin Bakımlı Tırnaklar

Güzel ellere sahip olmak için en önemli şeylerden biri de tırnak bakımıdır. Tırnaklarınızın ellerinizin güzelliğine gölge düşürmemesi için sağlıklı görünmesi ve kırılmaması gerekir. Fakat tırnaklar yapılarından dolayı zayıftırlar ve kırılabilirler. Eğer tırnaklarınız sürekli kırılıyorsa bu tırnak yapınızdan dolayı da olabilir. Tırnaklarınız kısa olduğu halde bile kırılıyorsa dikkat etme zamanınız gelmiştir.

Bir süre tırnak makası ile kesmeye ara verip, eski sert törpülerin yerine karton törpülerle tırnaklarınızı kısaltabilirsiniz. Bu şekilde tırnaklarınızın kırılmasını önleyebilirsiniz.

Tırnaklarınızda kalkmalar meydana geliyorsa eğer bu sedef ya da mantar hastalığı belirtisi olabilir. Bu durumda mutlaka tırnaklarınızı kısa tutmak zorundasınız. Uzman bir doktora görünmeniz ve tedavi olmanız gerekir. Doktorların verdiği losyonlar da işe yarayacaktır.

Tırnak yüzeyiniz düzgün değilse bunun sebebi de mantar hastalığı olabilir. Bunun çok çeşitli çözümleri vardır mutlaka doktorunuzun önerdiği tedavi yöntemini uygulamalısınız. 25 yaş üzerinde çoğu insanda tırnak üzerinde Güzel Eller İçin Bakımlı Tırnaklarçizgiler meydana gelebilir. Bu çizgileri vücudunuz üretiyor olabilir. Çizgiler tırnağınızın daha kolay kırılmasını sağlar. Bunun için tırnaklarınızı kısa tutmanızda fayda var. Şekil bozukluğu varsa yine doktor kontrolünde düzeltilebilir.

Sigara alışkanlığından veya çok oje sürmekten de tırnaklarınız sararabilir. Bu da kötü bir görüntüye neden olur. Tırnağınıza besleyici ürünler uygulayabilir ve tırnağınıza bakım yapabilirsiniz.

Sonradan tırnağınızın üzerinde beyazlıklar oluşmaya başladıysa bu manikürden kaynaklanabilir daha hijyenik olması için kendi manikür setinizi kuaförünüze götürüp, bakım yaptırabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak