Sağlıklı Saçlar İçin Faydalı Besinler

Sağlıklı Saçlar İçin Faydalı Besinler
Paylaş
 

Sağlıklı Saçlar İçin Faydalı Besinler

Sağlıklı saçlara sahip olmak için sürekli bakım maskeleri mi yapıyorsunuz? Yediğiniz besinlerin de saçınızın sağlığı açısından büyük bir öneme sahip olduğunu biliyor muydunuz ? Bazı besin maddeleri saçların sağlığı açısından tüketilmesi gerekir. Yemeniz gereken besinleri sizler için hazırladık.

  1. Cevizin vücudumuza bir çok faydası vardır. Cildimiz içinde büyük öneme sahip olan ceviz saçların güçlenmesini sağlıyor ve dökülmesini engelliyor. İçerdiği e vitamini ve biyotin sayesinde saç hücrelerinin hasar görmesini engelliyor. O yüzden günde bir avuç ceviz tüketmeyi ihmal etmeyin.
  2. Ispanağın içeriğinde bolca olduğunu hepimiz Temel Reis çizgi filmi sayesinde öğrendik J. Demir saç için çok yararlı bir bitkidir. Sağlıklı saçlar için bol bol ıspanak tüketin.
  3. Somon balığı da saç için içeriğinde faydalı besinlere sahiptir. D vitamini ve protein açısından zengin bir besindir. Omega 3 içerir.
  4. Sağlıklı Saçlar İçin Faydalı BesinlerYumurtanın protein deposu olduğunu hepimiz biliyoruz. Ayrıca yumurta 4 mineral daha içerir. Bu mineraller; çinko, selenyum, kükürt ve demirdir. Demir saç köklerine oksijen ileten bir madde olduğu için saçımız için de oldukça değerli.
  5. Havucun sürekli gözlerimize olan faydasını duyarız. A vitamini içeren havuç sadece gözlere değil saçlarınıza da iyi gelir. Havuç tüketimini artırabilirsiniz. Ayrıca havuç maskeleri de saçlarınızı güçlendirir.
  6. Tavukta bulunan protein daha gülü görünen saçlara sahip olmanıza yarar. Aynı şekilde hindi de yiyebilirsiniz. Kırılma ve dökülmeyi önler.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak