Sağlıksız Ciltler İçin Bakım

Sağlıksız Ciltler İçin Bakım
Paylaş
 

Sağlıksız Ciltler İçin Bakım

Yüzümüz vücudumuzun dış etkenlerden en fazla etkilenen bölgesidir. Aslında elimiz ve yüzümüzün cilt yapısı birbirine benzer. Fakat yüzümüzün elimizde olmayan, sivilce, siyah nokta ve geniş gözenekler gibi sorunları da vardır. Bu yüzden cilt bakımına ne kadar genç yaşta başlarsak cildimiz için o kadar iyi olacaktır, sağlıklı bir cilt erkenden yaşlanmaz. Cilt yapıları her insanın farklıdır. Kuru, yağlı veya karma bir cilde sahip olabilirsiniz. Önemli olsan cildinizin ihtiyacını bilip onu karşıladıkça daha sağlıklı olacağını bilmektir.

Günlük bakım

  1. Sabah bakımı: Her sabah kalktığınızda cildinizi mutlaka ılık ve su sabunla berbaer yıkayın ve havluyla bastırmadan hafifçe silin. Daha sonra da cildinizi tonikle silin. Cilt temizliği sonrasında mutlaka cildinize uygun bir nemlendirici uygulayın.
  2. Akşam bakımı: Akşamları da sabah yaptığımız bakımın aynısını uygulamalıyız. Fakat cildinizde makyaj varsa öncelikle cildinize uygun bir makyaj temizleyici ile cildinizi temizlemeniz gerekir. Makyajınızı sildikten sonra da temizleyici losyon uygulayıp yüzünüzü yıkayın. Yine pamuğun üzerine biraz tonik dökerek cildinizi silin. Pamuğa çok fazla kir çıkabilir. B gayet normaldir. Çünkü tonik cilt temizleme losyonunun ulaşamadığı Sağlıksız Ciltler İçin Bakımyerlere ulaşabilir ve gözenekleri temizler. Son olarak da cildinize uygun bir nemlendirici sürün.
  3. Haftalık bakım: Bebek teni gibi pürüzsüz bir cilt için sadece günlük bakım yetmez haftada birkaç kere cildinizdeki ölü deriyi uzaklaştıracak bir peeling derinlemesine temizleme sağlayacaktır. Cildinize en uygun maskeleri sitemizin içeriğinde bulabilir ve düzenli olarak her hafta uygulayabilirsiniz.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Betül dedi ki:

    Bence en önemlisi akşam bakımı. Akşam bakımını yapmak, ciltte gün içerisinde meydana gelen tahrifatın etkisini azaltıyor

Bir yorum bırak