Cildiniz için incinin ne kadar faydalı olduğunu biliyor musunuz ?

Cildiniz için incinin ne kadar faydalı olduğunu biliyor musunuz ?
Paylaş
 

Cildiniz için incinin ne kadar faydalı olduğunu biliyor musunuz ?

Cildinize İnci Dokunuşu ! İnci tozu, tıpkı cilt dokusu gibi çeşitli bioaktif moleküller içermektedir. Cildimiz için büyük öneme sahip proteinler ve yapı taşları arasında yirmiden daha fazla aminoasit ve mineral içeren inci tozunun hücre yenileyici, cildin metabolizma hızını artırıcı, kırışıklıkları önleyici, sıkılaştırıcı,canlandırıcı ve gençleştirici etkisi olduğu araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

Biomühendislik teknikleri ile içerdiği doğal aktif maddeleri koruyup, cilde nüfuz edecek ölçüde rafine edilen inci tozu cilde derinlemesine etki etmektedir.

İnci tozu maskesi düzenli kullanıldığında kırışıklıkları önler, cildinizin parlamasına, hücrelerin yenilenmesine ve genç görünmesine yardımcı olur.

Peki, inci tozunu elde ettiniz fakat nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız önerilerimize kulak verin.

  • Yarım yumurta akı ile iki çay kaşığı inci tozunu bir kap içerisinde mayonez kıvamına gelene kadar iyice çırpın, bunu blender yardımı ile de yapabilirsiniz.
  • Oluşan karışımı göz çevresi hariç yüzünüzün her yerine özenle sürün. Bu şekilde maskeyi yüzünüzde 15 – 20 dk kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.
  • Maskeyi yapmadan önce cildinizin temiz olduğuna emin olun.
  • Cildiniz için incinin ne kadar faydalı olduğunu biliyor musunuz ?Maskeyi uyguladıktan hemen sonra makyaj yapmayın. Cildinizin yeterli miktarda hava alabilmesi için en az 30 dk kadar bekleyin.
  • İyi bir sonuç için haftada en az bir kere uygulayın.
  • Maske sonrasında cildinizi nemlendirici ile nemlendirmeyi unutmayın.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak