Güzellikle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Güzellikle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
Paylaş
 

Güzellikle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Güzellikle ilgili insanlar bir sürü şey söyleyip kafanızın karışmasına sebep mi oluyor? Hangisi doğru hangisi yanlış bilemiyor musunuz? Sizin için güzellikle ilgili doğru bilinen yanlışları araştırdık. Artık her duyduğunuza inanmayacaksınız.

  • Selülite karşı kahvenin iyi geldiği söylenir. Günde iki fincandan fazla kahve selülite sebep olabilir. Bir yandan da selülit kremlerinin içinde kahve olduğunu söyleyebiliriz.
  • Limon suyu saç rengini açar. Aslında bu bilgi doğrudur, saçlarınızın rengini limon suyu ve güneş ışınlarıyla birlikte daha fazla açabilirsiniz. Fakat bu işlemi çok fazla yapmamanızı öneririz. Çünkü limon asit içerir. Bu da saçınızın mat ve kötü görünmesine sebep olabilir. Ayrıca bu işlem doğal sarışınlarda işe yaramaktadır.
  • Çay göz şişkinliklerini giderir. Yorgun gözleriniz için çayla birlikte rahatlatıcı bir tedavi uygulayabilirsiniz. Demlenmiş çayın içine biraz pamuk batırın ve bu pamuğun gözünüzün üzerine koyun. 5 dk bekletin gözlerinizdeki şişkinliğin gittiğini görebilirsiniz.
  • Güzellikle İlgili Doğru Bilinen YanlışlarKarbonatın dişleri beyazlattığı söylentisi doğrudur. Karbonat dişlerin üzerindeki renk değişikliklerini giderir. Fakat sürekli dişlerinizi karbonatla fırçalarsanız, diş mineleri incelir. Bu yüzden haftada bir kere bu işlemi yapmanız daha uygun olacaktır.
  • Tüyleri jiletle aldığınızda daha gür çıktığı söylenir. Bu bilgi tamamen yanlıştır. Tüylerinizi jiletle aldıktan sonra nemlendirici ile nemlendirirseniz cildinizin kaşınmasını ve kızarmasını önleyebilirsiniz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak