Hamileliğin Güzel Tarafları

Hamileliğin Güzel Tarafları
Paylaş
 

Hamileliğin Güzel Tarafları

Bebek beklemek aslında çok güzel bir duygudur. Bazı rahatsızlıklar ve sıkıntılar olsa dahi sonunda çok güzel bir hediyeyle karşılaşacaksınız. Tabi ki bu hediye sizin biricik bebeğiniz. Hamileliğin güzel tarafları da vardır. Dokuz ay 10 günlük bir zamanı doktor kontrolü ve tavsiyeleriyle birlikte çok güzel geçirebilirsiniz.

Bu dönemde yapacağınız doğru beslenme ile vücudunuza yatırım yapmış olursunuz. Peki hamileliğin güzel tarafları nelerdir ?

  • Bu dönemde vücudunuz değiştiği için aslında kendinize pek bi kıyafet alma isteği olmaz. Fakat yine de bu vücuttaki değişiklik bile kadınların alışverişe olan tutkunluğunu asla durduramaz. İlk üç ay bebeğinizin gelişimi için oldukça önemlidir. Üç ay sonra bebeğiniz için artık alışveriş yapabilirsiniz. Fazla abartıya kaçmadan ihtiyacınız olan şeyleri alabilirsiniz.
  • Hamilelik döneminde zaman sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Elinizden geldiğince zamanınızı kendiniz için değerlendirin. Film izleyin, bakım yapın, kitap okuyun. Bebeğinizin doğumundan sonra artık uzun süre bunlardan uzak kalabilirsiniz. Çünkü hayatınız tamamen bebek odalı olacak ve hatta uyku için bile zaman bulamayacaksınız.  Fakat her şeyi bu minik bebeğiniz için seve seve yapacaksınız. Hazır fırsat varken eşinizle birlikte de zaman geçirin.
  • Saçlarınız alınan vitaminler ve yediğiniz yiyeceklerden dolayı daha çok gürleşmeye başlar. Daha sağlıklı görünür.
  • Hamilelik döneminde kalsiyum yönünden de iyi besleneceğiniz için dişleriniz daha sağlıklı olacaktır.
  • Hamileliğin Güzel TaraflarıGebeliğin en güzel taraflarından biri de artık regl olmayacaksınız. Genellikle regl dönemi ağrılı geçen kadınlar için bu süreç çok iyi geçecek.
  • Hamilelik dönemi en sağlıklı beslendiğiniz dönem olacak. Süt, yoğurt, meyve, sebze, balık gibi sağlıklı besinler tüketeceksiniz. Belki de hayatınızın en düzenli beslenme dönemi olacak. Doğumdan sonra sıkı bir diyetle ve sporla formunuz eski haline dönebilir. Emzirmek de kilo vermenize yardımcı olacaktır.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak