Keskin Yüz Hatlarına Sahip Olmak İçin Ufak Tüyolar

Keskin Yüz Hatlarına Sahip Olmak İçin Ufak Tüyolar
Paylaş
 

Keskin Yüz Hatlarına Sahip Olmak İçin Ufak Tüyolar

Bazı insanlar ne kadar zayıflarsa zayıflasın yüz hatları keskinleşmez. Bunun doğuştan gelen bir şey olduğu ve asla değişmeyeceği gibi bir yanılgıya kapılmanıza gerek yok. Sizlere vereceğimiz bazı tavsiyeler sayesinde keskin yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Makyaj hileleri ve yüz egzersizleri işinize yarayacaktır.

  • Göz egzersizi yapın: Keskin bir yüz için sadece çene hatlarınızı çalıştırmayın, gözlerinizin altındaki sarkık derileri de bu şekilde daha dinç gösterebilirsiniz. Bir kerede hızla 20 – 30 kere gözlerinizi kapatıp açın. Hatta düşük sayılarda başlayıp yavaş yavaş artırabilirsiniz.
  • Dudak bükme hareketi: Çene altınız için özel bir çalışma yapmak isterseniz dudak egzersizi ile bunu yapabilirsiniz. Yapacağınız işlem oldukça basit. Suratınızı asabildiğiniz kadar asın bu şekilde dudaklarınızı bükün ve 30 sn kadar bekleyin. Bir kaç kez aynı hareketi yapın daha sonra dudaklarınızla dairesel çizgiler çizin.
  • Şişman boyun ve çeneden kurtulmak için: Aşırı yağlanmadan dolayı da keskin yüz hatlarına sahip olmayabilirsiniz. Bu soruna en iyi gelecek çözüm ise boyun ve çene egzersizleri olacaktır. Başınızı sağa, sola, yukarı, aşağı, olacak şekilde döndürün. Her yapılacak pozisyon için 10 sn ayırın.
  • Keskin Yüz Hatlarına Sahip Olmak İçin Ufak TüyolarSakız çiğneyin: Sakız çiğnemek iyi bir yüz egzersizidir ve yüzünüzün aşağı doğru incelmesini sağlar. Günde iki ya da üç kere sakız çiğneyin. Çenenizi çalıştırmaya yardımcı olur.
  • Makyaj: Ünlü modellerin çoğu keskin yüz hattı için bu yöntemi kullanır. Keskin yüz hatları için elmacık kemiklerinize koyu gölgelendirme yapabilirsiniz. Allığı elmacık kemiklerinizin altına doğru uygulayın.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak