Bebeğinizin Şampuanını Kendiniz Yapmak İster Misiniz ?

Bebeğinizin Şampuanını Kendiniz Yapmak İster Misiniz ?
Paylaş
 

Bebeğinizin Şampuanını Kendiniz Yapmak İster Misiniz ?

Yeni doğan bebeklerin cildi ve saçları çok fazla hassastır onun için de kozmetik mağazalarında çoğu markanın bebeklere özel ürettiği şampuanlar vardır. Çünkü yetişkinlerin kullandığı şampuanlar bebeğinizin cildine iyi gelmeyebilir ve zarar verebilir.

Tabi ki bebekler için üretilen bu şampuanları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Biz yine de eğer kendiniz yapmak ve içeriğini bilmek isterseniz diye, evde kendi yapabileceğiniz ve bebeğiniz için hiçbir zararı olmayan onun yumuşak teniyle uyumlu olacak bir şampuan tarifi vermek istiyoruz.

Malzemeler:

  • Badem yağı
  • Lavanta yağı
  • Zeytin yağı
  • Sabun rendesi (saf beyaz sabun olabilir)
  • Su

Hazırlanışı: Öncelikle sabunu rendeleyin ve içine zeytin yağı, lavanta yağı ve badem yağını katarak cam şişenin içine dökün ve iyice karıştırın. Bebeğinizin cildinin hassaslığına göre doktorunuza danışarak, içine katmak istediğiniz yağlarda değişiklikler yapabilir ve birkaç yağ daha ekleyebilirsiniz. Kullandığınız bu malzemeler tamamen doğal ürünler olduğu için bebeğinize zarar vermeyecektir. Fakat yine de bir test yapabilirsiniz. Bebeğinizin Bebeğinizin Şampuanını Kendiniz Yapmak İster Misiniz ?koluna hazırladığınız şampuandan biraz dökün bir iki gün bekleyin. Eğer kızarıklık, kaşıntı gibi belirtiler yoksa yani bebeğinizin alerjisi yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayrıca şampuan hazırlamak zor gelirse ve hazır almak isterseniz genelde kullanan anneler: Dalin, sebamed, bebemis, Johnson Baby, popolin, nivea gibi markaları önermektedir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak