İlk Defa Anne Olacaklar İçin Emzirme Önerileri

İlk Defa Anne Olacaklar İçin Emzirme Önerileri
Paylaş
 

İlk Defa Anne Olacaklar İçin Emzirme Önerileri

Emzirmenin bebeklere olduğu kadar annelere de bir çok faydası vardır. Daha hızlı kilo verme, göğüs ve yumurtalık kanserini koruma, rahmin toparlanmasını sağlama bunlardan birkaç tanesidir. Bebekler için de eşsiz bir besin ve bakım kaynağıdır. Fakat ilk defa emzirecek anneler ilk zamanlar zorlanabilirler.

Emzirme aslında çok hassas bir konudur ve birkaç olmazsa olmaz dediğimiz kuralları vardır. Aslında bunlar düşündüğünüzden çok basit kurallardır. İlk önce annenin bebeğini emzirme isteği olmalıdır. Yoksa bebeğin biberonla, mamayla beslenmesi en kolayıdır.

  • Artık bebeğinizle ilgilenme ve onu emzirme gibi kutsal görevleriniz var. Bu yüzden size evdeki bireylerden birinin yada dışarıdan gelecek birinin yardım etmesi gerekiyor. Bırakın ev işlerini başkasını yapsın siz sadece bebeğinizi ve onu beslemeyi düşünün. Bebeğe ve kendinize zaman verin.
  • Yeni doğan bebeğiniz ilk aylarda sürekli annesinin memesini emmek ister. Bu her zaman aç oldukları anlamına gelmez. Annesinin teni, kokusu, sütü memededir ve rahimden sonra kendini güvende hissettiği tek yer annesinin kucağıdır.
  • Her kafadan ses çıkar. Sütün yetmiyor, bebeği doyurmuyor gibi. Bunlara kulaklarınızı tıkayın, moraliniz ne kadar iyi olursa sütünüz de o kadar çok olur. Bebeğinizi hiçbir mama sizin sütünüz gibi besleyemez ve doyuramaz.
  • İlk Defa Anne Olacaklar İçin Emzirme ÖnerileriÇok fazla emzirme problemi yaşadığını düşünüyorsanız emzirme danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Meme ucunuz çok hassassa eğer bunun için özel üretilmiş silikon meme uçları işinizi görecektir.
  • Süt pompası sütünüzü çekmeye gücü yetmeyecek bebeğiniz için kullanacağınız iyi bir alet olacaktır.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak