Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm ( Suna DUMANKAYA Tarifleri )

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm ( Suna DUMANKAYA Tarifleri )
Paylaş
 

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm  ( Suna DUMANKAYA Tarifleri

Özellikle erkeklerin en büyük sorunlarından bir tanesidir saç dökülmesi. Tabi ki bayanlarda da yok değil ancak yine de erkeklerin büyük bir kısmının muzdarip olduğu bir sorundur. Saçlarınızdaki dökülmeyi önlemek ve dökülen saçların yeniden çıkmasını sağlamak istiyorsanız Suna DUMANKAYA‘nın tarifini verdiği üç farklı bitkisel yöntemi deneyebilirsiniz. Suna DUMANKAYA‘nın bitkisel yağlarla hazırladığı iki farklı formülü aşağıdaki paylaşıyoruz.

Saç Dökülmesini Durduran Kür 1

Gerekli malzemeler: bir çorba kaşığı defne tohumu yağı, bir çorba kaşığı ısırgan tohumu yağı, bir çorba kaşığı çörek otu tohumu yağı ve 200 gr sığır iliği.

Kürün hazırlanışı: Sığır iliği bir kap içerisinde 10 dakika kaynatılarak haşlanır. Daha sonra yukarıda verilen yağlar eklenir ve blendır ve iyice karıştırılarak kür hazırlanır. Bu kür haftada iki defa akşamları bir tatlı kaşığı sürülür ve streç film sarılarak iki saat bekletilir. İki saatin sonunda saçlar yıkanır.

 

Saç Dökülmesini Durduran Kür 2

Gerekli malzemeler: bir tatlı kaşığı keten tohumu yağı, bir tatlı kaşığı ceviz yağı, bir çorba kaşığı çörek otu yağı, bir çorba kaşığı turp suyu.

Kürün hazırlanışı: Tüm malzemeler karıştırılarak kür hazırlanır. Bu kür haftada iki kez saç diplerine masaj yapıp yedirerek uygulanır.

Saç Dökülmesini Durduran Kür 3

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm  ( Suna DUMANKAYA Tarifleri )Gerekli malzemeler: bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağı, bir çorba kaşığı buğday yağı, bir çorba kaşığı ceviz yağı, iki adet bıldırcın yumurtası ve yarım avokado

Kürün hazırlanışı: Tüm malzemeler karıştırılarak kür hazırlanır. Bu kür haftada birkaç kez en az iki saat süreyle bekletir ve sonrasına yıkanır.

 

Kaynak : Suna DUMANKAYA

  • Site Yorum

Bir yorum bırak