Tesettüre Uygun Makyaj

Tesettüre Uygun Makyaj
Paylaş
 

Tesettüre Uygun Makyaj 

Tesettür kıyafetleri tercih eden bayanlar genelde nasıl makyaj yapacakları konusunda tesettür ediyorlar. Oysa ki doğal ve tesettür sadeliğinde bir makyajla daha şık görünebilirsiniz. Abartılı bir makyajla kötü bir görüntü oluşturmak yerine hafif bir makyaj sizi daha hoş gösterecektir.

Göz altınızdaki halkalardan şikayetçiyseniz mutlaka bunlar için kapatıcı ürünler kullanmalısınız. Bu şekilde cildiniz daha canlı ve dinç görünecektir. Cildinizde kapatmak istediğiniz lekeler varsa cildinizle uyumlu bir BB krem veya fondöten işe yarayacaktır. Ayrıca pudra da kullanılabilir. Bu tarz ürünlerin kullanımında cilde kalıp gibi sürmek değil, ince bir tabaka şeklinde yedirerek sürmek en önemlisidir. Abartıya kaçmamaya dikkat etmelisiniz.

Göz yoran karmakarışık bir makyajdan uzak durmak için yapmanız gereken şeyler aslında çok kolay. Bunun için en iyisi gözlerinizi ön plana çıkarmak olacaktır. Göz makyajınızda kalem, rimel, sürme ve eyeliner mutlaka kullanılması gereken makyaj malzemeleridir.

Eyeliner kullanımında gözleri tamamen çerçeveleyen idealı bir görünüm hoş durmaz. Bundan uzak durmaya çalışın. Ne kadar doğal bir makyaj yaparsanız o kadar güzel duracaktır. Eşarp yerine şal kullanmayı tercih eden Tesettüre Uygun Makyajbayanların gözlerine eyeliner kullanırken biraz daha kenarına çıkararak eyeliner çizgisini uzatmalarını tavsiye edebiliriz. Eğer gözünüze kalem uygulaması yapılacaksa kıyafetinize uygun renkli bir kalem de seçebilirsiniz.

Cildiniz için fondöten ve ya allık kullanırsanız allık kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Allık kullanmayı isterseniz çok hafif pembe ve şeftali tonlarında allıkları tercih edebilirsiniz.

Dudaklarınıza ruj yerine renkli dudak kremleri uygulayabilirsiniz. Daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak