Erkeklerin Seksle İlgili Korkuları

Erkeklerin Seksle İlgili Korkuları
Paylaş
 

Erkeklerin Seksle İlgili Korkuları

Seks ile ilgili endişelere kapılmanın sadece kadınlara özgü bir şey olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Erkeklerin de beyninde seksle ilgili korkular dolaşabilir. Hatta bu korkular büyüyüp seksten uzaklaşmalarına ve strese girmelerine sebep olabilir.

Peki erkeklerin seksle ilgili endişeleri neler biliyor musunuz ?

  • Erkekler aslında seksle birlikte bir sorumluluğun altına girdiklerini düşünürler ve bu görevi yerine getirip getiremeyecekleri konusunda endişeye kapılırlar. Yani akıllarında seks duygusu başarıp başaramamak ile ilişkilendirilmiştir. Seks sırasında eşini mutlu edip edemeyeceği, ön sevişmenin ne kadar etki edeceği, ereksiyonla ilgili sorun yaşayıp yaşamayacağı, erken ve ya geç boşalma sorunu olup olmayacağı gibi şeyleri düşünüp dururlar. B duygularından uzaklaşması için yatakta ona çok iyi olduğunu söyleyebilirsiniz.
  • Erkekler de seks yaparken korunmaya dikkat ederler. Fakat yeni bir ilişkide bunu partnerlerine nasıl söyleyeceklerini ve hangi korunma yöntemini düşündüğünü nasıl soracağını bilemezler. Bunun için konuyu açan ilk siz olursanız durum daha iyi olabilir.
  • Erkeklerden bazıları kendi vücutlarını hemcinsleriyle kıyasladıkları ve kendilerini beğenmedikleri için ilişki sırasında soyunmaktan çekinebilir. Ona bu güveni kazandırmak için vücudunun hoşunuza gittiğini Erkeklerin Seksle İlgili Korkularısöyleyebilirsiniz.
  • Erkekler özellikle yeni ilişkilerde reddedilme korkusuyla iç içedirler. Sevgilileri tarafından ret cevabıyla karşılaşacakları düşüncesi onları seksten uzaklaştırabilir. Bu durumda kadınların doğru mesajı verebilmesi gerekir. Ona sevişmek istediğinizi açıkça söylemekten çekinmeyin.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak