Saç Beyazlamasını Önlemek ve Yeniden Eski Haline Döndürmek İçin Bitkisel Kürler

Saç Beyazlamasını Önlemek ve Yeniden Eski Haline Döndürmek İçin Bitkisel Kürler
Paylaş
 

Saç Beyazlamasını Önlemek ve Yeniden Eski Haline Döndürmek İçin Bitkisel Kürler 

Saçlar insanların en çok önem verdiği fiziksel aksesuarlarıdır. Bu nedenledir ki renk, şekil, bakım gibi konularda en çok dikkat ettiğimiz yerlerimizden biri saçlarımızdır. Saç beyazlaması kimi zaman yaşla da alakalı değildir. Genetik nedenlerle çok küçük yaşta dahi saçlarda beyazlaşma olabilmekte. Şu anda  beyazlaşan saçları eski haline döndürmek için kimyasal ilaçlar geliştirilmiş durumda. Ancak kimyasal ilaç kullanmak yerine bitkisel yöntemlerle beyazlayan saçlarınızı eski haline getirmek isterseniz Suna DUMANKAYA ‘nın verdiği tariflere göz atabilirsiniz.

Saç Beyazlaması İçin Ceviz Yağı – Ceviz Yaprağı ve Siyah Çay Kürü

Kür için gerekli malzemeler: 2 litre su, 6 adet taze ceviz, 1 çorba kaşığı siyah çay ve 15 adet ceviz

Kürün Hazırlanışı: 15 adet ceviz bir dibek veya havanda ezilir. Daha sonra ceviz yaprağı ve siyah çay ile birlikte suda haşlanır. Suyun seviyesi yarıya indiğinde 10 – 15 dakika kadar dinlendirilir ve süzülür.

Kürün Uygulanışı: Hazırlanan kür haftada iki kez saçlara sürülür.

 

Saç Beyazlaması İçin Ceviz – Zeytinyağı – Kuru Maya Kürü

Kür için gerekli malzemeler: 1 tatlı kaşığı kuru maya, yarım fincan zeytinyağı ve 3 adet taze ceviz.

Saç Beyazlamasını Önlemek ve Yeniden Eski Haline Döndürmek İçin Bitkisel KürlerKürün Hazırlanışı: Cevizlerin dış kabukları soyulur ve uygun miktarda suda haşlanır. Daha sonra zeytiyağı biraz ısıtılıp maya, zeytinyağı ve haşlanan ceviz kabukları karıştırılır ve yoğrulur.

Kürün Uygulanışı: Hazırlanan kür saçlara sürülür ve 2 saat bekletilir. 2 saat sonunda uygun bir şampuan ya da sabunla saçlar yıkanır.

Kaynak: Suna DUMANKAYA

  • Site Yorum

Bir yorum bırak