Bebeğinize Doğal Pişik Kremi Yapabilirsiniz

Bebeğinize Doğal Pişik Kremi Yapabilirsiniz
Paylaş
 

Bebeğinize Doğal Pişik Kremi Yapabilirsiniz

Yeni doğan bebeğinizin cildi yetişkin kişilere göre oldukça hassastır. Çünkü cildindeki koruyucu tabakalar daha oluşmamıştır. Bez değiştirme sırasında cildine süreceğiniz pudralar, kremler onun hassas cildini tahriş edebilmektedir. Bundan dolayı pudra ve krem seçiminde çok dikkatli davranmalısınız. Özellikle ürünün içeriğini mutlaka okumalısınız.

Pişiği gidermek için kullandığınız ürün bebeğinizin hassas cildine daha çok zarar verip tahriş etmemelidir.

Ben bebeğimin pişik kremini evde kendim görerek hazırlamak istiyorum diyorsanız size iki tane pişik kremi tarifi vereceğiz.

Bebeğinizin Hassas Cildine Özel Pişik Kremi 1

Malzemeler: Lavanta yağı ve mısır nişastası.

Hazırlanışı: Mısır nişastasından bir kahve fincanı kadar alın ve blender’a dökün. Üzerine lavanta yağını da ekleyerek iyice karıştırın. Oluşan karışımı kapağı delikli olan bir kavanoza koyun. Bebeğinizin pişik olan bölgelerine kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin Hassas Cildine Özel Pişik Kremi 2

Malzemeler: Balmumu (ve ya petek bal), doğal zeytin yağı, lavanta yağı.

Bebeğinize Doğal Pişik Kremi Yapabilirsiniz

Hazırlanışı: 35 gram balmumu ile bir bardak zeytin yağını bir tencereye koyun ve ocakta ısıtın. Bu karışıma 5 damla kadar lavanta yağı ekleyin. Eğer balmumu yoksa petek bal da kullanabilirsiniz. Karışımın içindeki balmumu eridiğinde hemen bunu cam bir kavanozun içine dökün. Bu karışımı buzdolabında saklayın. Karışımın kıvamı çok sıvı olursa içine biraz daha bal mumu veya petek bal ekleyebilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak