Kilo Verdiren Ballı Elma Sirkeli Su

Kilo Verdiren Ballı Elma Sirkeli Su

Kilo problemiyle uğraştığımız şu çağda nerdeyse insanların yarısından çoğu diyetle uğraşıyor, kilo vererek sağlıklarını geri kazanmaya çalışıyorlar. Çünkü fazla kilo, baş etmesi zor olan hastalıkları da beraberinde getiriyor.

Tabiî ki diyet yapmaya karar verirsek mutlaka bir hekimden yardım almalıyız. Aç kalarak zayıflamak gibi yanlış yöntemlere başvurmamalıyız. Böyle kilo vermeye çalışırken metabolizmanın daha yavaş çalışmasına sebep olarak, kilo vermek yerine daha fazla kilo alabiliriz.

Kilo vermeye çalıştığımız diyet döneminde bazı yardımcı içeceklerle kilo vermeyi kolaylaştırabiliyoruz. Mesela, Osmanlı döneminde akşam davet ettikleri misafirlere hazmı kolaylaştırması için verilen ballı, elma sirkeli suyun faydası bir çok uzman tarafından araştırılmış ve gerçekten hazmı kolaylaştırdığı tespit edilmiştir. Günümüzde de zayıflamaya yardımcı ve faydalı içecekler arasında yerini alıyor.

Hazırlaması kolay olan bu karışımı günde sabah ve akşam olarak iki defa içmekte fayda var. Fakat mide problemi olanlar ve hamileler doktora danışmadan asla bu içeceği kullanmamalıdır. Zira içerisinde bulunan elma sirkesinin asiti her mideye iyi gelmeyebilir, zararı dokunabilir.

Midesinde sorunu olmayan ve bu içeceği içenler kısa sürede faydasını görecektir. Yalnız bu sadece tek başına kullanılıp kilo verdirmez. Diyete destek amaçlı kullanılması daha doğru olur.

Kilo Verdiren Ballı Elma Sirkeli Su

Malzemeler:

2 tatlı kaşığı elma sirkesi

1 tatlı kaşığı çiçek balı

1 su bardağı sıcak su

Hazırlanışı: Sıcak suyun içine 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı balı döküp karıştırın. Sabah ve akşam veya günün iki herhangi öğününde yemekten sonra için.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak