Sporla Güzelleşmek Mümkün

Sporla Güzelleşmek Mümkün

Sağlığımızı etkileyen en önemli şeylerden biri de spordur. Ama günümüzde insanların sağlık için değil daha çok dış görünüşleri için spor yaptıkları da bir gerçek. Sabah televizyonlarda çıkan plates, aerobik gibi programlar sayesinde evdeki hanımlar tüm gerekli malzemeleri yanlarında bulundurup spor yapmaya başlıyor. Hafifi bir sabah kahvaltısı ardından sporla başlayan ve altın günlerin de hamur işlerinden uzak duran hanımlar spor sayesinde daha fit bir görüntüye sahip olabiliyorlar. Tabi ki spor yaptıktan sonra iradeye hakim olmak, yağlı, tuzlu ve ağır besinlerden kaçınmak gerekiyor.

Vücudumuz hareket etmek için yaratılmıştır. Hareketsiz bedende kilo artışı yaşandığı gibi ayrıca sağlık problemleri de ortaya çıkar.

Sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmak için spor şarttır. Fazla kilolu insanlar dengeli beslenme ve sporla birlikte normal kilolarına ulaşabilirler.

Sporun faydaları

– Hareket sistemi üzerinde sporun oldukça faydası olduğu bir gerçektir. Hareket, eklemlerin doğal genişlik derecesinin korunmasına yardımcı olur. Spor kemik düzeyinde kalsiyum tutulmasını kolaylaştırır. Yaşlı insanlarda meydana gelen kemik erimesi hastalığına karşı vücudu korur. Kas dokusu sporla gelişir, dizler ve omurgadaki ağrılar iyileşir.

-Kas yapısına sahip olan kalbin kasılma kapasitesi sporla birlikte düzelir. Spor kalp damar hastalıklarında oldukça etkilidir. Sporcu düzenli beslendiği için kalp damarlarına zararlı olan alkol, sigara gibi maddelerden uzak durur. Kısacası spor kalbim çalışma sistemini düzenler.

Sporla Güzelleşmek Mümkün-Beden sporla birlikte gelişeceği için vücut fazla yağlardan korunur. Kişi de aşırı kilo alımı gerçekleşmez. Bunun sonucunda spor yapan insan güzel bir dış görünüşe sahip olur.

Sporla birlikte insanın özgüveni yerine gelir. Spor heyecanı ve stresi azaltır. Beyne daha fazla oksijen gitmesini sağlar.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak