Eşinize Daha Yakın Olmak İster Misiniz ?

Eşinize Daha Yakın Olmak İster Misiniz ?
Paylaş
 

Eşinize Daha Yakın Olmak İster Misiniz ?

İyi bir evliliğin en önemli noktalarından biri de iyi bir dost olabilmektir. Kadınlar genellikle dertlerini anlatmak, mutluluk ve sıkıntılarını paylaşmak konusunda erkeklerden daha rahattırlar. Ama erkekler böyle olmadığı için ortada bir dengesizlik oluşabilir.

Her zaman sizin anlattığınızı eşiniz dinlerse ve sizin sorunlarınıza birlikte çözüm aramaya başlarsanız zamanla ilişkide çatışmalar meydana gelebilir. Genellikle kadınlar eşleriyle dost gibi olmak konuşmak isterler, peki bu durumda ne yapmak gerekir biliyor musunuz?

Eğer eşinizin sırlarını öğrenmek istiyorsanız ona kendi sırlarınızdan bahsedebilirsiniz. Böylece eşiniz cesaretlenir ve sırlarını size açabilir. Eğer kendi hayatında konuşmak istemediği şeyler varsa sizin hayatınızdaki benzer şeyleri anlatarak konuşmasını sağlayabilirsiniz.

Eşinizin en duygusal zamanlarında size kendini daha yakın hissettiğini unutmayın. Geceleri uykunuz kaçtığında yaptınız sohbetler veya yürüyüşe çıktığınızda yaptığınız konuşmalarda kendini size daha yakın hissedecek ve kolay bir şekilde her şeyi konuşabilecektir. Tabi bu durumda konuşurken illa gözlerinizin içine bakması için ısrar etmeyin.

Eşinize Daha Yakın Olmak İster Misiniz ?Her zaman konuşarak karşınızdaki insanı konuşturabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bazen susarsanız karşınızdaki insan kendiliğinden konuşabilir. Eşiniz bile olsa her zaman sürekli konuşmak yerine olayları akışına bırakmayı deneyebilirsiniz. Susarak samimi bir şekilde gözlerinin içine baktığınızda ve bu samimiyeti ona gösterdiğinizde iyi bir dinleyici olduğunuzu düşünerek daha rahat konuşmaya başlayabilir.

Sizinle konuşması için sürekli emir cümleleri kurmak yerine onun fikrini almak istiyormuşçasına sorular sorabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak