Naturel Makyajın Sırları

Natürel Makyajın Sırları

Günlük natürel bir makyaj isterseniz, öncelikle pürüzsüz bir tene sahip olmanız gerekir. Bu sebeple cilt temizliği günlük olarak düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Makyaj yapımına geçmeden önce mutlaka cildinizi uygun bir temizleyici ile temizleyin. Daha sonra sırasıyla tonik ve nemlendirici uygulayın. Nemlendirici cildinizi soğuk havalarda bile koruyacak ve kurumasını engelleyecektir. Fondöten de cildinizde daha güzel görünür.

Nemlendirici işleminden sonra kış aylarında bile olsanız mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekir. Güneş kremi cildinizin güneşin zararlı etkileriyle birlikte kırışıklık ve leke oluşumunu engeller.

Gözünüzdeki şişkinlikler ve gözaltı morluğu için nemlendiriciden sonra kesinlikle bir kapatıcı krem uygulamanız gerekecektir. Bu şekilde gözaltınız zarar görmeyecek ve kapatıcınız daha sabit olacaktır.

Fondötenden önce gözaltınızla aynı renkte bir kapatıcı kullanın. Gözaltı morlukları için parmaklarınızda hafifçe dokunarak kapatıcının yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Kesinlikle kapatıcı bastırarak sürülmemelidir, bu şekilde sürtmek göz çevresi kırışıklıklarına sebep olabilir. Bu nedenle hassas davranmanız gerekir.

Gözaltı kapatıcınız çok açık renkte olursa, gözaltı morluklarınızı daha çok belli eder. Ayrıca yüzünüz yorgun görünür.

Fondöten kullanmak istemezseniz BB ve ya CC krem de kullanabilirsiniz. Bu kremler hem cilt renginizi dengeler, hem güneş ışınlarından korur hem de kırışıklıkları önler.

Yine de fondöten kullanmak isterseniz fondötenden önce mutlaka makyaj bazı kullanın.

Allık seçerken cildinize uygun doğal tonları tercih edin. Şeftali veya pembe tonları yanaklarınız için uygun olacaktır.

Natürel Makyajın SırlarıIşıltılı ürünler cildinizi daha genç gösterir. Göz farında da ışıltılı renkler tercih edebilirsiniz. Hacimli ve kirpiklerinizi ayıran maskaralar daha doğal bir görünüm sağlar. Kirpik kıvırıcı ile daha dikkat çekici kirpikler elde edebilirsiniz.

Dudaklarda pembe ve şeftali tonları doğal ve genç bir görünüm kazandıracaktır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak