Cilt Tipine Uygun Maskeli Çözümler

Cilt Tipine Uygun Maskeli Çözümler
Paylaş
 

Cilt Tipine Uygun Maskeli Çözümler

Herkesin cilt yapısı birbirine benzemez, karma cilt, kuru cilt, yağlı cilt, sivilceye yatkın cilt tipleri vardır. Hepsinin de çözümü birbirinden farklıdır. Doğada her cilt tipi için uygun bitkiler sayesinde cilt sorunlarınızı rahatlıkla çözebilirsiniz.

Sert bir cildiniz varsa deniz tuzu kullanın.

Yarım bardak bebek yağının içine bir bardak deniz tuzunu dökün ve karıştırın. Karışımın kapağını kapatıp buzdolabında 24 saat bekletin. Bu karışımı tüm vücudunuza uygulayarak ölü hücrelerden arındırabilirsiniz.

Egzamaya aloe veralı çözüm.

Egzama sorununuz için aloe vera’nın yaprağını keserek çıkan jeli egzamalı bölgeye sürün. Tüm cilt tipleri için kullanabileceğiniz doğal bir maskedir.

Kuru ellerinize esmer şeker.

Bebek yağının içine bir bardağın çeyreği kadar esmer şeker ilave edin ve macun kıvamı oluşana kadar karıştırın. Oluşan karışımla ellerinizi ovalayın. Daha sonra ellerinizi ılık su ile durulayın ve nemlendirici krem sürün.

Kuru ve sivilceli ciltlere muz kabuğu.

Cilt Tipine Uygun Maskeli ÇözümlerMuz kabuğunu yüzünüze iç rengi kahverengi olana kadar hafifçe sürün. Muz kabuğunun içi akne oluşumunu engeller ve sivilcelere iyi gelir. İyi bir sonuç için aynı işlemi günde 3 – 4 kere yapabilirsiniz.

Yağlı ciltlere karbonatlı çözüm.

Bir miktar karbonatı su ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Bu macunu yüzünüze uygulayın, biraz bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maske ayrıca siyah noktalarınızdan da kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak