Hem Kilonuzu Hem de Evliliğinizi Koruyun !

Hem Kilonuzu Hem de Evliliğinizi Koruyun !
Paylaş
 

Hem Kilonuzu Hem de Evliliğinizi Koruyun !

Sürekli diyet yapmanın ilişkinize zarar vereceğini düşünmüş müydünüz? Siz zayıfladıkça ince ve çekici bir kadın olacağınızı ve bunun eşinizin çok hoşuna gideceğini düşünürken birden sıkıcı, yorgun ve sinirli bir yapıya sahip olabilirsiniz. Bunun önüne geçmek ve diyetinizin evliliğinizi etkilememesi için bazı tavsiyelerimiz olacak.

  • Şok diyetler yapmaktan vazgeçin. Şok diyetler sayesinde vücudunuzun gerektiği besini alamazsanız bu sizi sıkıcı sinirli biri haline getirebilir. Hatta bu katı diyetler sayesinde verdiğiniz kiloları hemen geri aldığınızda daha çaresiz ve sinirli bir ruh haline bürünebilirsiniz. Onun için şok diyetler yerine sağlıklı diyetler yapmayı tercih edin.
  • Yemek konusunu takıntı haline getirmemeye çalışın. Her yemeğe oturduğunuzda yapacağınız kalori muhabbetleri eşinizin hoşuna gitmeyebilir ve onu sıkabilir. Böylece ilişkinize zarar vermiş olursunuz.
  • Yeme düzeninizin bozukluğunun altında duygusal sorunların olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bir psikologdan yardım almaya çalışın. Böylece psikolog yardımıyla birlikte dengesiz beslenmenizin sebebini bularak buna çözüm bulabilir daha dengeli beslenebilirsiniz.
  • Hem Kilonuzu Hem de Evliliğinizi Koruyun !Abartılı ve sıkıcı diyetler yapmak hem sizin hem de eşiniz için pek iyi olmayacaktır. Hatta arada kendinizi şımartarak ödüllendirebilirsiniz. Bu şımartma zamanlarını eşinizle birlikte yapmaya özen gösterin. Eşinizle beraber hoşuna giden bir şeyi yemek ilişkinizi düzene sokacaktır.
  • Siz diyettesiniz diye eşiniz de diyete girmek zorunda değildir. Yemekleri aynı saatte yemeye özen gösterin. İkiniz de aynı yemeği yemek zorunda olmadığınızı unutmayın. Önemli olan birlikte güzel vakit geçirebilmektir.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak