Bitkisel Maskeler ve Sebze Maskeleri

Bitkisel Maskeler ve Sebze Maskeleri
Paylaş
 

Bitkisel Maskeler ve Sebze Maskeleri

Doğada vücudumuzun sağlığı için bir sürü sebze ve bitkiler bulunur. Bunları yiyerek ve çaylarını içerek vücudumuz için gerekli çoğu şeyi alabiliriz. Fakat cildimizin de bu tür bir bakıma ihtiyacı vardır. Şimdi sizlere sebzeler ve bitkilerle yapabileceğiniz maske tarifleri vereceğiz.

  • Papatya Maskesi: Papatya sıkılaştırıcı özelliği olan bir bitkidir. Genelde yağlıya yakın normal ciltlerde gözenekleri sıkılaştırması, dokuları pürüzsüzleştirmesi için kullanılır. Papatyayı kaynayan suya atarak demleyin. 1 çorba kaşığı papatya çayının içine 2 tatlı kaşığı nemlendirici krem ekleyerek karıştırın. Bu karışımı cildinize sürün.  20 dk kadar bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. 10 gün boyunca aynı şekilde maskeyi uygulayın.
  • Ihlamur Maskesi: Yorgun ciltleri rahatlatıcı canlandırıcı etkisi vardır. Cildinizi pırıl pırıl yapar. Bir miktar ıhlamuru cezvede demleyin ve ılımasını bekleyin. 1 çorba kaşığı kadar ıhlamurun içine 2 çorba kaşığı nemlendirici krem ekleyin ve karıştırın. Maskeyi cildinize uygulayın 10 dakika bekleyin. Haftada 2 kere uygulanabilir.
  • Nane Maskesi: Serinletici ve ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Karma ciltlere iyi gelir. Bu maskeyi tıpkı ıhlamur maskesi gibi hazırlayıp cildinize sürün 10 dk kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Haftada 3 kere uygulayabilirsiniz.
  • Bitkisel Maskeler ve Sebze MaskeleriSalatalık Maskesi: Yağlıya yakın ciltler için kullanılır. Sıkılaştırıcı ve ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Salatalığın çekirdeksiz bölümünden bir tatlı kaşığı kadar alıp ezin 2 tatlı kaşığı nemlendirici ile karıştırın. 10 dk kadar cildinizde bekletip durulayın. Ayda 2 kere kullanmanız yeterli olacaktır.

Sitemizdeki diğer cilt bakımı yazıları için cilt bakımı kategorimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak