Hassas Gözlere Makyaj Önerileri

Hassas Gözlere Makyaj Önerileri
Paylaş
 

Hassas Gözlere Makyaj Önerileri

Gözleriniz hassas bir yapıya sahip olabilir. Aslında bu makyaj yapmanızı engelleyen bir etken değildir. Sadece bazı püf noktalara dikkat ederek gözlerinizi makyajla daha çekici bir hale getirebilirsiniz.

  • Hassas gözlere özel markalar: Bazı kozmetik mağazalarında hassas gözler için özel üretilmiş makyaj malzemeleri bulabilirsiniz. Her makyaj malzemesi size uygun diye bir şey yok. İnceleyip, bir temsilciden yardımcı olarak gözünüze uygun makyaj ürünleri seçebilirsiniz.
  • Makyaj fırçalarınızın temizliğine özen gösterin: Makyajınızı yaparken kullandığınız en büyük yardımcılarınızdan biri de fırçalardır. Bu nedenle fırçalarınızı düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Bu şekilde gözlerinizi enfeksiyonlara karşı engellemiş olursunuz. Ayrıca kullanılacak renklerin birbirine karışmasını da önlersiniz. Makyaj fırçalarınızı temizlemek için şampuan veya sabun kullanabilirsiniz. Ayrıca temiz bir havluyla yumuşak hareketlerle suyunu aldırıp, kullanmadan önce kurumasını beklemeniz gerekecektir.
  • Gözlerinizin yapısı hassassa eğer toz ürünler daha da sorun yaratabilmektedir. Bu yüzden de  kremli ürünleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Krem dokusu sayesinde istediğiniz gölgeyi de makyajınızda yapabilirsiniz.
  • Gözünüzün iç kısmına süreceğiniz beyaz kalem iyi daha iri ve büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Fakat gözleri hassas olanlar için bu kalemleri kullanmamaları daha doğru olacaktır.
  • Hassas Gözlere Makyaj ÖnerileriGünlük olarak mutlaka makyaj temizliğinizi yatmadan önce yapmalısınız. Özellikle de gözleri ve teni hassas olanlar kesinlikle cildindeki makyajla yatağa yatmamalıdır. İyi bir temizleyici ile makyajınızı temizlemeniz gerekir.
  • Hassas gözlerinize mutlaka yumuşak dokunuşlarla makyaj yapmanız gerekecektir. Ayrıca makyaj yapmaya başlamadan önce oluşabilecek tehlikelere karşı mutlaka ellerinizi yıkamanız gerekecektir.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak