Limonla Gelen Güzellik

Limonla Gelen Güzellik

Vitamin deposu limonun vücudumuza olduğu kadar cildimize de faydası vardır. Güzellik için kullandığımız en önemli meyvelerden birisi de limondur. Limon sayesinde, sivilceler, siyah noktalar ve saç rengi açma işlemleri için pahalı kozmetik ürünleri almanıza gerek yok. Limonla güzelliğinize güzellik katmanın yollarını sizler için araştırdık.

Sürekli oje kullanımı sonucunda tırnaklar hassaslaşır ve zamanla sağlığını yitirir. Tırnaklarınıza eski canlılığını kazandırmak için limondan faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken çok basit. Yatmadan önce bir tatlı kaşığı zeytinyağının içine bir kaç damla limon sıkın ve bu karışımı tırnaklarınıza yedirin. Tırnaklarınızın yeniden canlanmasını sağlayacaktır. Ayrıca ellerinizi de yumuşatır.

Çoğu kadın saç rengini bir kaç ton açmak isterken bunun için kimyasal işlemlere başvurur ve bu da saçın sağlığı açısından iyi değildir. Oysa limonla istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Bir tutam papatyayı kaynayan suyun içine atın ve demlenmesini bekleyin. Isındıktan sonra içine bir kaç damla limon sıkın ve bunu saçınıza sürün, güneşte bekletin. Saçlarınız hem daha yumuşak olacak hem de rengi açılacaktır.

Limonla Gelen GüzellikEğer sivilce sorunu yaşıyorsanız yatmadan önce sivilcelerinizin üzerine biraz limon sürün. İçeriğindeki sitrik asit ile sivilce oluşumunu engelleyecektir. Siyah noktalar için de limon kullanabilirsiniz. Biraz pamuğun üzerine limon sıkın ve bunu tonik şeklinde siyah nokta olan bölgeye uygulayın. Hem gözenek oluşumuna hem de siyah nokta oluşumuna etki ederek, engelleyecektir. Dişlerinizi beyazlatmak için bin türlü diş ürünü almanıza hiç gerek yok. Bunu evinizde kendiniz hazırlayabilirsiniz. bir miktar karbonat ile limon suyunu karıştırın ve dişlerinize uygulayın. Daha sonra dişlerinizi durulayın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak