Saçları Hızlı Uzatmak İçin Bitkisel Tarifler

Saçları Hızlı Uzatmak İçin Bitkisel Tarifler
Paylaş
 

Saçları Hızlı Uzatmak İçin Bitkisel Tarifler

Kadınlar kimi zaman kısa saç kullanmak kimi zaman uzun saç kullanmak isterler. En gıcık olan ise saçları kısalalttıktan bir süre sonra keşke saçlarım uzun olsun diyor olmak. Bundan sonra saçların bir an önce uzaması için telaşlar ve kaygılar başlar.

Siz de saçlarınızı doğal yollarla bitkisel tariflerle hızlı bir şekilde uzatmayı düşünüyorsanız aşağıda vereceğimiz doğal tarifleri kullanabilirsiniz.

Saç uzatmak için turp kürü: orta büyüklükte bir turp rendelenerek kaynatılmak iin bir kaba yaklaşık bir litrelik suyun içerisine konulur. Suya dört beş yaprak da marul eklenir ve bir süre kaynatılır. Kaynatıldıktan sonra süzülür ve elde edilen kür saçlara sürülür. Bir süre bekletildikten sonra da yıkanır.

Saç uzatan marul kürü: Dört yaprak marul ve dilimlenmiş vaziyette bir adet orta boy turp bir litre suda kaynatılır ve süzülür. Süzdükten sonra elde edilen kür saçlara sürülür ve bir saat kadar bekletilir. Daha sonra saçlar yıkanır.

Saç uzatmak için badem yağı:

Badem yağı ve sarımsak yağı karıştırılır, bu sırada ayrı bir kapta sinameki otu bir su bardağı kadar suda kaynatılır. Hem yağlar hem de kaynatılan sinameki suyu karıştırılır. Hazırlanan bu kür masajla birlikte saçlara ve saç diplerine sürülür. Yirmi dakika beklettikten sonra ise yıkanır. Bir ay boyunca, haftada bir kez uygulanabilir.

Saçları Hızlı Uzatmak İçin Bitkisel TariflerSaç uzatmak için elma sirkesi: yarım litre suda kekik kaynatılır. Kaynadıktan sonra içerisine biberiye, üç tatlı kaşığı kadar zeytin yağı  eklenir. Daha sonra tüm bu karışıma yarım su bardağı elma sirkesi eklenir. Elde edilen bu karışım saçlara sürülerek 45 dakika bekletilir ve sonrasına yıkanır.

Saç uzatmak için lavanta kürü: Kaynamış suya lavanta koyulur ve demlenir.  Duş aldıktan sonra lavantanın suyu saçlara dökülür ve daha sonra yıkanmaz. Bu şekilde haftada iki kez uygulamalısınız.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak