Çocuğunuza Hayvanları Nasıl Sevdirebilirsiniz ?

Çocuğunuza Hayvanları Nasıl Sevdirebilirsiniz ?
Paylaş
 

Çocuğunuza Hayvanları Nasıl Sevdirebilirsiniz ?

Şehir hayatı yaşayan çocuklar hayvanlardan da oldukça uzak büyümektedir. Bu yüzden de yakın olamadıkları gibi onlardan korkup kaçabiliyorlar. Bu durumu aşmak için anne ve babalarının yardımına ihtiyaçları olabilir.

Çocuğunuzun hayvanlara yakın olması için yapmanız gerekenler:

  1. İlk olarak çocuğunuzu hiçbir konuda yapmamanız gerektiği gibi hayvanlar konusunda da zorlamamalısınız. Bu durumda onlardan daha çok uzaklaşabilir ve fobi boyutuna gelebilir.
  2. Çocuğunuza düzenli olarak kitap okuyan bir bireyseniz hayvanlarla ilgili neşeli kitaplar okuyarak hayvanları ona sevdirebilirsiniz. Hayvanların eğlenceli yönlerini anlayan çocuğunuz hayvan korkusunu da yenecektir.
  3. Sokaktayken bir anda karşınıza çıkan bir kedi veya köpekten çocuğunuz korkmuş olabilir. Bu durumda daha da üstüne gidip hayvanı sevdirmeye çalışmaktan kaçınmalısınız.
  4. Çocuğunuzun hayvanları daha iyi tanımaya ihtiyacı olabilir. Hayvanat bahçelerini gezdirerek hayvanları onlara tanıtabilirsiniz. Bu şekilde bir çok hayvanı bir arada görmesine yardımcı olursunuz.
  5. Çevrenizde komşunuzun ve ya akrabanızın iyi huylu bir hayvanı varsa eğer çocuklarınızla bir araya getirip onunla eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.
  6. Çocuğunuza Hayvanları Nasıl Sevdirebilirsiniz ?Çocuğunuz bir hayvandan saldırı gördüğü için korkusu daha da artabilir. Ona her hayvanın aynı olmadığını yanlış bir hareketin bazı hayvanları sinirlendirebileceğini anlatmalısınız.
  7. Müsait bir eviniz varsa evde hayvan beslemek iyi bir fikir olabilir. Kedi, kuş, köpek gibi evcil hayvanlar sayesinde çocuğunuzun sevgi bağları güçlenir. Bakımını düzenli yapabileceğiniz bir hayvanı tercih edebilirsiniz.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak