Duvak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Duvak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli
Paylaş
 

Duvak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Gelinliğin en önemli ve tamamlayıcı parçalarından biridir duvak. O güzel gününüzde her şeyin istediğiniz gibi olmasını beklersiniz. Oldukça zorlu bir gelinlik seçiminden sonra sıra duvak seçmeye gelmiştir. Duvağınız gelinliğinizle bir bütünlük oluşturan görüntüye sahip olmalıdır. Özellikle gelinliğinizin tarzına uygun ve kişiliğinizi yansıtmalıdır. Artık günümüzde çok fazla çeşitte duvak bulabilirsiniz. Kısa duvak, kafes duvak, dirsek hizasında duvak, katlı duvak, uzun duvak… Çok fazla çeşit olmasından dolayı kafanız karışabilir. Bu yüzden sizin için duvak seçiminde dikkat etmeniz gereken noktaları araştırdık.

  • Duvağın takma şekline dikkat edin. Topuz yapılan bir gelin saçına duvak topuzun altından takılırsa daha hoş görünecektir. Saçlarınızı salık bırakıyorsanız eğer duvağınızı tepeden takarak şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Saçınızda taç kullanmayı tercih ettiyseniz duvağınızın sade bir model olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Duvakla gelinliğin renk uyumu oldukça önemlidir. Beyaz ve ya kırık beyaz bir gelinliğe aynı renkte bir duvak seçimi yapmalısınız. Tüm beyazlar aynı gibi görünse de aslında ara tonları arasında çok büyük farklılıklar olabilir.
  • Duvağınızın boyunun da gelinliğinizin modeline uygun olması gerekir. Deniz kızı ya da kısa modeller için genelde kısa, uzun ve kabarık gelinlikler için de uzun duvak tercih edilir.
  • Duvak Seçerken Nelere Dikkat EdilmeliEğer uzun bir duvak tercih ettiyseniz gecenin ilerleyen zamanlarında daha rahat hareket edebilmek için yedek bir kısa duvak yaptırın.
  • Duvağınızın üzerindeki desenlerin gelinliğinizle uyumlu olmasına dikkat edin.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak