Papatya ve Süt ile Evde Cilt Bakımı

Papatya ve Süt ile Evde Cilt Bakımı

Cildimiz bizim güzelliğimizi destekleyen ve bulunduğumuz ortamda fark yaratmamızı sağlayan en büyük aksesuarımızdır. Cilt bakımı, sadece el ve yüz yıkamak değil bunların yanında destekleyici formüllerle güzelliğimize güzellik katmaktır. Özellikle bayanlar cilt bakımları için çanta dolusu para harcarlar. Bunlar hepimizin isteyeceği bakımlar olsa da her bütçeye uyum sağlamayabilir. Buyüzden evde yapacağınız küçük formüllerle cilt bakımınızı kendiniz evinizde küçük bütçelerle de gerçekleştirebilirsiniz.

Basit bir cilt bakımı için, bir kahve fincanı yağlı süt ve iki çorba kaşığı papatyaya ihtiyacınız var. Uygulama şekli ise çok basit. İlk olarak papatya ve sütü benmari usulü iki saat pişirin, süt kaymaklanmadan ocaktan alın. Sonra bir süre dinlendirin, ardından karışımı süzün. Bu karışımı soğuduktan sonra buzdolabında da saklayabilirsiniz. Basit bir bütçeyle, basit bir cilt temizleme sütü hazırlamış oldunuz bile. Bunun gibi cildimize uygulayabileceğimiz farklı ucuz ve basit temizleme sütlerini evinizde hazırlayabilirisiniz.

Hem bu cilt temizleme sütünü istediğiniz gibi istediğiniz başka bir doğal ürünle, örneğin taze meyvelerle de yapabilirsiniz. Cilt bakımı için öyle yüksek meblağlar ödemek yerine evde hazırlayacağınız böyle basit bir cilt Papatya ve Süt ile Evde Cilt Bakımıbakım sütünü iki hafta üst üste belli aralıklarla kullandığınızda cildinizdeki farklılığı göreceksiniz. Canlılık ve parlaklığı böyle evinizde hazırladığınız da ürünün içeriğini bildiğinizden gönül rahatlığıyla kullanımını da gerçekleştirmiş olursunuz. Cildiniz için böyle sürekli kullanacağınız ürünlere ek olarak birde kendi günlük tüketimlerimize yani yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmemiz bize kullandığımız ürünün yarattığı farklılık, canlılık ve güzellik yanında bir de göz alıcılık kazandıracaktır. Fazla alkol tüketimi, fazla nikotin ve kafein alımı cildimize zarar verecek en büyük etkenler olup kaçınılmalıdır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak