Gebelikte 13. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 13. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 13. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Sağ kasığınızda ve karnınızda ağrılar oluşmaya başlayabilir. Bu çok normaldir, rahminiz büyürken rahminizi yerinde tutan bağlar gerilmeye başlamıştır. Bu da ağrı oluşturabilir. Eğer dayanılmayacak şiddetli ağrılar varsa doktorunuzun vereceği ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz.

Artık internetle birlikte bir çok bilgiye sahip olabilir araştırma yapabilirsiniz, ayrıca kitaplar ve dergilerden de yararlanabilirsiniz. Özellikle ülkemizin doktorlarının önerdiği bilgilere önem vermenizi tavsiye ederiz.

Bebeğinizin ses telleri oluşmaya başladı. Artık yüzü daha çok insana benziyor ve ayrık olan gözleri birbirine yaklaşmaya başladı. Neredeyse dudak seviyesinde olan kulakları da gerçek yerini almaya başladı.

Gebelikte 13. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiErkek bebeklerde genital tüberkül denilen yapı ultrasonografide yukarı doğru kız bebeklerde aşağı doğru görünmektedir. Buna rağmen bazı doktorlar tam görmeden cinsiyet hakkında yorum yapmayabilir. Doktorların kemik yapısına bakarak bebeğin cinsiyetini söylediği söylentisi doğru değildir.

Çay ve kahve içmek istiyorsanız yemeklerden 3 – 4 saat sonra içmeniz uygun olacaktır. Çünkü yemeklerde aldığınız kalsiyum çay ve kahve ile atılabilir. Ayrıca demir emilimini de azaltacaktır.

Yazı dizisinin diğer haftaları için hafta hafta gebelik etiketimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak