Meyveli Maskelerle Sivilcelere Elveda

Meyveli Maskelerle Sivilcelere Elveda
Paylaş
 

Meyveli Maskelerle Sivilcelere Elveda

Meyve vücudumuzun sağlığı açısından olduğu kadar cildimizin sağlığı için de en gerekli vitaminleri içerir. Meyvelerle cildinizdeki sivilceleri geçirirken, güzel kokusuyla ferahlatacak bir çok maske hazırlayabilirsiniz. Sizin için araştırdığımız meyve maskeleri.

  • Elma maskesi: Bir kahve kaşığı golden elmanın içini ezin (rondodan geçirebilirsiniz) içine iki kahve kaşığı nemlendirici krem ekleyin ve karıştırın. Karışımı yüzünüze sürerek 20 dk kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Yüzün yağlı olmayan bölgelerini kurutmadığı için karma ciltlere önerilebilir bir maskedir.
  • Üzüm maskesi: Eğer karma cilt yapınız varsa ve yüzünüzün bazı bölgelerinde( alın, burun, çene gibi) daha belirginse bu maske cildinize çok iyi gelecektir. Üzümün suyunu sıkarak 2 kahve kaşığı nemlendirici içine katın ve karıştırın. Maskeyi yüzünüzde 10 dk bekletin ve ılık su ile cildinizi durulayın.
  • Limon maskesi: Bunu da üzüm maskesi gibi hazırlayabilirsiniz. Genelde yağlıya yakın normal ciltlerde tercih edilen bir maskedir. Fakat bu maskeyi 5 dk kadar bekletin durulamalısınız. İyi bir sonuç için haftada 2 defa uygulayın.
  • Meyveli Maskelerle Sivilcelere ElvedaÇilek maskesi: Çilek cildi canlandırıcı bir meyve olarak bilinir ve peeling etkisine sahiptir. Kuru ciltlere iyi gelir. Gerici bir etkisi olduğu için 10dk’dan fazla bekletmeniz önerilmez. 4 – 5 adet çileği ezin ve içine nemlendirici katarak karıştırın. Maskeyi cildinizde 5 dakika bekletin ve yıkayın. Ayda 2 kere kullanmanız yeterlidir.
  • Muz maskesi: Muz maskesi yıpranmış, kuru ve hassas ciltler için iyi bir maskedir. Olgun bir muzun yarısınız ezin ve nemlendirici ile karıştırın. Bu maskesi yüzünüzde 15 dk bekletin. Haftada bir kere uygulayabilirsiniz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak