Oje Asetonsuz Çıkar Mı ?

Oje Asetonsuz Çıkar Mı ?

Ojenizi acilen çıkarmak istiyorsunuz fakat asetonun bittiğini fark ettiğiniz, ya da seyahat çantanıza asetonu yerleştirmeyi unuttunuz. Bu durumda yapmanız gereken şeyleri sizler için araştırdık.

  • Asetonunuz yanınızda olmadığında veya bittiğinde yine oje sürerek ojenizi çıkarabilirsiniz. Tırnaklarınıza birer kat oje sürün ve sürdüğünüz oje kurumadan hemen pamukla tırnaklarınızı ovalayarak ojeyi çıkarın. Özellikle şeffaf ve açık renkli ojelerde oldukça başarılı bir işlemdir. Fakat kırmızı gibi koyu ve dikkat çeken renklerde tırnak etlerinize ojeyi bulaştırmamak için çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın.
  • Başka bir oje çıkarma yöntemi de sirke, limon ve pamukla çıkarmaktır. Öncelikle bir miktar pamuğu sirkeye batırın daha sonra üzerine iki üç damla limon damlatın ve ojenizi dikkatli bir şekilde silmeye başlayın. Sirke ojeyi yumuşatması için biraz daha fazla zamana ihtiyacınız olacağı için bir süre tırnaklarınızı ovalamanız gerekebilir.
  • Alkol de ojenizi rahatça çıkarmanıza yardımcı olabilir. Biraz daha fazla pamuk kullanabilirsiniz fakat sonuçtan memnun olacaksınız.
  • Oje Asetonsuz Çıkar Mı ?Tırnaklarınız da elleriniz kadar bakımı hak ediyor. Sürekli olarak tırnaklarınızı temizleyin ve vitaminli ürünlerle onları besleyin. Genellikle kış aylarında tırnaklar ve eller daha fazla bakım ister. Özellikle E vitamini içeren nemlendiricilerle ellerinizi beslemeniz gerekir. Tırnaklarınız kuruysa ve kolayca kırılabiliyorsa bunun sebebi beslenme yetersizliği ve kullandığınız temizlik ürünleri de olabilir. Temizlik yaparken ellerinize mutlaka eldiven giyin ve tırnaklarınızla temizlik ürünlerinin temas etmesini engelleyin. Ayrıca düzenli ve dengeli beslenmeye özen gösterin.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak