Yağmurlu Havalarda Nasıl Makyaj Yapılır ?

Yağmurlu Havalarda Nasıl Makyaj Yapılır ?

Sonbaharın en romantik günleri kuşkusuz yağmurlu günlerdir. Bu günlerde kendinizi güzel hissetmek ve nemli havanın tadını çıkarmak ister misiniz? Yağmurlu bir güne uyandığınızda o güne uygun makyaj yaparak günün tadını çıkarabileceksiniz. Modanzi ailesi olarak sizlere yağmurlu günlerde makyaj yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bazı tavsiyelerimiz olacak. Bu günde makyajınızın dağılıp gününüzün kötü bir hal almasını istemiyorsanız mutlaka bu önerilerimizi okumanız gerekecek.

Öncelikle makyajınıza her zaman olduğu gibi cildinizdeki lekeleri kapatmak için kapatıcı kullanmanız gerekecek. Kapatıcıyı kullanırken her yerine değil de sadece renk bozukluğu olan bölgelere uygulamanız gerekiyor. Böylece kapatıcının yağmurun etkisiyle her yerinize bulaşmasını da engellemiş olacaksınız.

Bu günlerde fondöten kullanımı yerine renkli bir nemlendirici veya BB krem kullanırsanız akma riskini de ortadan kaldırmış olursunuz. Yüzünüze doğal bir görünüm kazandırırsınız. Ayrıca yüzünüzü yağmurdan ıslandığı için kuruladığınızda maske şeklinde cildinizden çıkarmamış olacaksınız. Genellikle yağmurlu havalarda en çok korkulan şey maskaranın akıp akmamasıdır. O yüzden de yağmurlu günlerde seksi bakışlara sahip olmak için suya dayanıklı maskaraları tercih edebilirsiniz.

Yağmurlu Havalarda Nasıl Makyaj Yapılır ?Toz allığın bulaşma riskini engellemek için krem allık kullanabilirsiniz. Böylece akma ve bulaşma olmayacak ve allığınızı rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Göz kaleminin akıp kötü bir görüntüye sebep olmaması için suya dayanıklı göz kalemleri tercih edebilirsiniz. Yağlı göz yapısı için de siyah göz kalemleri yerine kahverengi göz kalemleri tercih edilebilir.

Makyajınızı sabitlemek için transparan bir pudra ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak