Bebek Şampuanı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Şampuanı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Paylaş
 

Bebek Şampuanı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni doğan bebeğinizin bakımı için en önemli şeylerden birisi de temizliktir. Bebeğinizin sağlığı ve rahatlaması için hava koşulları da iyiyse nerdeyse her gün banyo yapması gerekir. Banyo yaptırılırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de bebeğinizin cildine uygun şampuan seçimidir. Bebeğinizin hassas tenine ve saçlarına uygun bir şampuan seçimi yapılmalıdır.

Bebeğinizin cildi yetişkinlere göre çok hassas ve incedir. Sebebi ise dış etkenlerden korumasını sağlayan keratinin az miktarda olması, yetişkinlere göre daha fazla miktarda su içermesi, epidermis dokusunun kuruluktan korunmasını sağlayan tabakanın daha oluşmamış olmasıdır.

Özellikle yeni doğum yapmış ve ilk doğumu olan anneler bebeğinin ilk banyo yapacağı sırada çok tedirgindir. Bebeği nasıl tutacağı, suyun sıcaklığının yeterli olup olmadığı, banyo sırasında kullanılan sabın ve ya şampuanın bebeğe zarar verip vermeyeceği gibi endişeleri olabilir. Doğru bir şekilde banyo yaptırılması bebeğin sağlığı ve cildi açısından oldukça önemlidir.

Şampuan seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Şampuan paraben, alkol, 26 alerjen parfüm maddesi içermemeli, bebeğinizin cildi için özel tasarlanmış olmalıdır. Özellikle göz yakmamalı ve sabun Bebek Şampuanı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenleriçermemelidir. Sabunun fazla köpürmemesi de şampuanın çok fazla deterjan içermediğini gösterir. Bebeğinizin cilt ve saç temizliğinde kullanılacak şampuanı alırken mutlaka dikkatli bir seçim yapmalısınız. Narin yumuşak tenini ve saçlarının nazikçe temizlenmesi gerekir. Ayrıca şampuanın bebeğinizin cildini koruması ve nemlendirmesi de önemlidir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak