Diyetin Evliliğinize Zararları Nelerdir ?

Diyetin Evliliğinize Zararları Nelerdir ?
Paylaş
 

Diyetin Evliliğinize Zararları Nelerdir ?

Kilolarını takıntı haline getirip sürekli zayıflamaya çalışan kişilerden biri de siz misiniz? Eğer zayıflamak için diyet yapmak sizin için bir takıntı haline gelmişse bu ilişkinize de zarar verebilecektir. İnceldikçe daha çekici bir hale geleceğinizi düşünürken aslında elinizdeki diyet bisküvilerle hiç de hoş bir görüntü oluşmayabilir. Diyetin ilişkiniz üzerinde yaratabileceği olumsuz yönlerini bilmeniz için sizler için araştırma yaptık.

  • Diyet sırasında sürekli yeme isteğinize karşı koymaya çalışıyorsanız bir süre sonra sıkıcı biri olmaya başlayabilirsiniz. Bu sizi sinirli ve takıntılı bir hale getirebilir. Sürekli diyet yapan bir kadınla yemeğe bile çıkmak can sıkıcı olurken her gün birlikte yemek ne kadar iyi olabilir ki?
  • Diyetiniz sırasında sürekli kalori hesabı yaparak yaşamak, eşinizle sinema izlerken cips keyfi yapamamak, birlikte çikolatalı pasta yerken zevkin doruklarına çıkamamak da ikiniz için hoş olmayacaktır.
  • İştahınızın yok olmasıyla beraber vücudunuzdaki fiziksel nedenler ve psikolojik nedenler sebebiyle sekse olan ilginiz azalabilir. Gerekli besinleri alamadığınızdan östrojen ve testosteron hormonları daha az salgılanacaktır. Seks isteğinizin azalması dolayısıyla da hem kendinizi seksi hissetmeyeceksiniz hem de eşiniz açısından hoş bir durum olmayacak.
  • Diyetin Evliliğinize Zararları Nelerdir ?Evinize sürekli diyet yemekler yapılması ile eşiniz de diyete girmiş olabilir. Ona zorunlu olarak diyet yaptırma düşüncesine kapılmayın. Hem istemeyerek yapacağı diyetin eşiniz açısından da bir faydası olmayacaktır.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak