Çalışan Annelerin Genelde Yaptıkları Hatalar

Çalışan Annelerin Genelde Yaptıkları Hatalar
Paylaş
 

Çalışan Annelerin Genelde Yaptıkları Hatalar

Bazı kadınlar çalıştığı için çocuğunu ihmal ettiği duygusuna kapılıp çocuk yetiştirirken hata yapabilirler. Peki genelde çalışan annelerin yaptığı hatalar nelerdir?

  • Çalışan kadınlar genellikle çocuklarına yeterli zaman ayıramadıkları için yakınırlar. Aslında önemli olan ne kadar uzun süre onunla olduğunuz değil, zamanı nasıl değerlendirdiğinizdir. Boş ve uzun bir zaman geçirmek yerine onunla iletişim kurduğunuz, eğlendiğiniz, ona değerli olduğunu hissettirdiğiniz birlikte oyun oynadığınız zamanlar daha önemlidir. Özellikle okul öncesi dönemindeki çocuklar anneleriyle birlikte iyi vakit geçirmek, oyunlar oynamak isterler.
  • Çocuğunuzun her dediğini yapmak aslında çocuğunuzu kötü etkileyen bir davranış olacaktır. Vicdanınızı bu şekilde rahatlatmak isterken onun yanlış şeyler öğrenmesine sebep olabilirsiniz. Çocuğunuz bu davranışla çaba göstermeden ve dikkat çekmek için yaptığı hareketlerle her şeye sahip olabileceğini öğrenir.
  • Vaktinizi daha değerli kullanmak için planlama yapabilirsiniz. Çalışan bayanlar için çok işe yarayacaktır.
  • Çalışan Annelerin Genelde Yaptıkları HatalarZamanınızın çoğunu iş yerinizde geçiriyor olabilirsiniz. Bu kendine vakit ayıramayacağınız anlamına gelmez. Eğer kendinize vakit ayırıp dinlenirseniz çocuğunuza ayırdığınız sürede onunla daha sağlıklı bir iletişim kurabilir ve eğlenebilirsiniz. Ruhsal açıdan sağlıklı olan bir anne çocuğuyla da sağlıklı bir iletişim kuracaktır.
  • İyi bir anne olmak demek her zaman çocuğunuzun yanında olmak demek değildir. Bu yüzden kendinizi yetersiz hissetmenize de gerek yok. Çocuğunuzla vakit geçirirken ona değerli olduğunu hissettirmek yeterli olacaktır.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak