Bebeğinizin Daha İyi Uyuması İçin Bunları Yapın

Bebeğinizin Daha İyi Uyuması İçin Bunları Yapın
Paylaş
 

Bebeğinizin Daha İyi Uyuması İçin Bunları Yapın

Bebeğinize kavuştunuz ve artık onunla birlikte yaşamanın heyecanı içindesiniz. Aslında bebeğinizi uyku konusunda eğitebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Bu şekilde hem bebeğiniz günlük uyku ihtiyacını karşılayacak hem de siz rahat bir dönem geçirmiş olacaksınız.

  • İlk olarak işe bunun için yazılmış kitaplar ve internetteki makaleleri okuyarak, araştırma yaparak başlayabilirsiniz. Özellikle annenizin tecrübelerinden faydalanmak yararınıza olacaktır. Bebeklerin nasıl uyutulduğuna dair teknikleri öğrenerek bebeğinizin rahat ve düzenli bir uyku uyumasını sağlayabilirsiniz.
  • Bebeğinize uyku eğitimi vereceğiniz zaman onun sağlıklı olduğundan emin olabilirsiniz. Bebeğiniz vücudundaki bir ağrı yüzünden ağlıyor, çektiği acıdan dolayı uyku sorunu yaşıyor olabilir. Doktor tavsiyesiyle kullanacağınız ilaç tedavisi bebeğinizin hastalığını iyileştirebilir.
  • Bebeğinizi uyutmadan önce beslemeye önem verin. Bebeğinizi memenizi emerken uyutmayın. Ayrıca biberon emzik gibi şeyleri o uyurken yatağına koyduğunuzda her zaman uyumak için bunlara ihtiyacı olduğunu düşünecektir.
  • Bebeğinizi uyurken seyrederseniz doğal uyku hareketlerini görebilirsiniz. Onun iyi bir şekilde uyuması için, uykusunda ağlarken uyandırıp uyandırmamanız gerektiğini bu şekilde daha iyi anlayabilirsiniz.
  • Bebeğinizi tek uyutan kişi olmaya çalışmayın. Onu eşiniz veya büyük annesi de uyutabilirse siz de rahat edersiniz. Uyku saatinde uyutmaya önem verin.  Uyuturken kolay bir yöntem seçerseniz herkes bunu rahatlıkla yapabilir.
  • Bebeğinizin Daha İyi Uyuması İçin Bunları YapınBebeğinizin uyku için biyolojik olarak buna hazır olması gerekir. Gün içerisinde yorulan bir bebek gece fazla uyanmaz.
  • Bebeğinizi genelde nerde uyutmak istiyorsanız orda uyutun. Uyandığında farklı bir ortamda olduğunu görmesi hoşuna gitmeyebilir.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak