Kumaş Boyası ile Kalp Deseni Hazırlama Resimli Anlatım

Kumaş Boyası ile Kalp Deseni Hazırlama Resimli Anlatım

Çok basit bir şekilde kendi tasarımlarınızı yapmak ister misiniz ? Sizlere anlatacağımız yöntemle sizde kendi tasarımlarınıza imza atabilir, kendi baskılarınızı yapabilirsiniz.

Bunun için temin etmeniz gereken şeyler ise baskı yapılacak desenin kalıbını çıkarmak için mukavva karton, arkasında silgi bulunan kurşun kalem ve kulaş boyası.

Hazırlanması:

Herhangi bir görselden örnek alıp mukavva kartonu kalp şeklinde kesiyoruz. Baskı yapacağınız çantanın üzerine mukavvayı istediğimiz açıyla yerleştiriyoruz. Daha sonra kurşun kalemin arkasındaki silgiyi kumaş boyasına batırıyoruz ve kalbin kenarlarından başlayarak çantanın üzerine noktalar koyuyoruz. Bu şekilde kalbim etrafını resimde gördüğünüz şekilde boyayarak dolaşıyoruz.

Burada dikkat edeceğiniz nokta ise, kartonun kenarıyla boyayı koyu tonda uygularken, kartonun etrafından uzaklaştıkça daha silik tonda uyguluyoruz.

Biz kalp baskı anlatımını kullandık ancak siz farklı motifleri farklı materyallerin üzerine uygulayabilirsiniz. Bu şekilde kendi imzanızı taşıyan tasarımlarınıza sahip olabilirsiniz.

Sitemizdeki diğer el işleri yazıları için el işleri kategorimize bakabilirsiniz.

Kalp deseni hazırlama resimli anlatım:

Kumaş Boyası ile Kalp Deseni Hazırlama Resimli Anlatım

  • Site Yorum

Bir yorum bırak