Gebelikte 23. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 23. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 23. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Bebeğinizin alanı bol olduğu için yumruk atma, tekmeleme gibi hareketlerini artık ayırt edebilir hale gelebilirsiniz. Karnınızdan da hareketlerini takip edebileceksiniz. Her bebek birbirinden farklıdır kimi bebekler daha fazla hareket ederler kimileri ise daha az. Bu her bebeğin yaratılışına göre değişir.

Genellikle gebelikte bir nedene bağlanamayan karın ağrıları görülebilir. Bu ağrılar rahmin yerinde tutulmasını sağlayan bağların rahim genişledikçe gerilmesinden meydana gelebilir. Eğer bu ağrılar sizi çok rahatsız ediyorsa doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz.

Bebeğinizin başı vücuduna göre daha büyük görünmektedir. Bebeğinizin ortakulak kemikleri gelişmeye devam ediyor, bebeğinizin işitme merkezine iletmeye başlıyor.

Artık bebeğinizle konuşmaya başlayabilirsiniz. Kadın sesi daha ince olduğundan bebeğiniz anne sesini baba sesine nispeten daha iyi algılayabilir. Babaların seslerini incelterek konuşmasını bebekler rahat duyabilir.

Eğer bu haftalarda bebeğinize müzik dinletmek isterseniz kendiniz duyabileceğiniz kadar sesi açın ve bebeğinizle birlikte dinleyin.

Gebelikte 23. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiHaftanın sonunda artık bebeğinizin boyu 31cm ağırlığı ise yaklaşık 550 gr olacaktır.

Yazı dizisindeki diğer haftalar için hafta hafta gebelik etiketimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak