Gebelikte 25. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 25. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 25. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Rahminiz hızla büyümeye devam ediyor. Bu hafta yaklaşık bir futbol topu büyüklüğünde diyebiliriz. Rahminiz büyürken belinizdeki sinirlere baskı yaptığı için bel ve bacaklarda ağrılar hissedebilirsiniz. Ağrı oluştuğu zaman ılık bir duş alın yada ağrıyan bölgeye buz uygulaması yapabilirsiniz. Eğer ağrılarınız çok şiddetliyse mutlaka doktorunuza başvurun. Doktorunuzun önereceği ağrı kesicileri de kullanabilirsiniz. Belinizdeki kavisleşmenin ortaya çıkmasını sağlayın.

Bebeğinizin kilosunun fazla olması sağlıklı olacağı anlamına gelmez. Miyadında doğan bir bebeğin kilosu diğer bebeklere göre az olsa bile sağlıklıdır. Sadece arada kilo farkı olabilir. Doğum kilosunu genetik özellikler, annenin beslenmesi, gebelik dönemindeki özel durumlar etkileyebilir.

Genelde bazı doktorlar dört boyutlu ultrasonografi yapmak istese de bu bebeğinizin sağlığının değerlendirilmesi için yapılması gereken çok gerekli bir inceleme değildir. Bebeğinizin duruş pozisyonu görüntü kalitesini etkilemektedir. Genelde 26. Ve 32. Haftalar arasında iyi görüntü yakalanabilir. İleri haftalarda bebek büyüdüğünden net görüntü almak zorlaşabilir.

Gebelikte 25. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiArtık bu hafta sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 33 cm ağırlığı ise 800 gr.

Gebeliğin diğer haftaları için hafta hafta gebelik etiketimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak