Gebelikte 26. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 26. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 26. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Ani kasılmaları ve gevşemeleri bu haftadan itibaren hissedersiniz korkmayın. Braxton-Hicks adı verilen ağrısız adet kramplarına benzeyen düzensiz aralıklı kasılmalar olabilir. Artık rahminiz gerçek doğum kasılmalarına kendini hazırlamaya başlamıştır. Genelde bu kasılmalar 30. Haftadan itibaren başlasa bile bazı anne adaylarında bu haftadan itibaren hissedilebilir. Bu kasılmalar günlük yaşantınızı etkileyecek kadar sık oluyorsa eğer bu erken doğumun işaretçisi olabilir. Bu durumda mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Genellikle gebelik döneminde bel ve kasık bölgesinde ağrılar oluşabilir. Belinizi yanlış kullanmanız sonucu ortaya çıkan ağrılar genellikle ayaktayken ortaya çıkmaktadır ve istirahat ederken de hafifler ve kaybolurlar.

Artık bebeğinizin akciğerinde damar yapıları ve hava kesecikleri hızla oluşmaya başladı. Bu hafta itibariyle bebeğinizin diğer tüm bireylerden ayırt edilebilecek el ve ayak izleri de oluşmaya başlıyor. Doğum yaptığınız zaman bebeğinizin ayağını mürekkebe batırıp doğum dosyası için izini alacaklar. Bebeğinizin ayak tabanını mürekkepli görürseniz şaşırmayın.

Gebelikte 26. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiHaftanın sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 34 cm ağırlığı ise 820 gr.

Yazı dizisinin diğer haftaları için hafta hafta gebelik etiketimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak