Gebelikte 28. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 28. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 28. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Bu aydan itibaren varisler, çatlaklar, bacaklarda kramplar, belinizde ağrı ve ayakta şişmeler oluşabilir. Hazımsızlık ve mide yanması gibi problemler de daha fazla görülebilir. Bu tür belirtilerin çoğu tedavi edilebilir. Doktorunuza danışabilirsiniz.

Kış dönemindeyseniz gribal enfeksiyonlara duyarlılık daha fazla artmış olabilir. Fakat yine de soğuk algınlığı her mevsimde yaşanabilir.  Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için c vitamini içeren kivi, portakal, çilek, brokoli gibi gıdaları tüketebilirsiniz.

Grip aşısı hamilelikte sakıncalı olmayan aşılardandır.

Artık bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşumunu tamamladı. Saçları da büyümeye devam ediyor. Gözleri ise işlevini yerine getirebilecek durumda. Bebeğiniz yağ deposu oluşturmaya başladı. Bebeğiniz kahverengi yağ dokusu doğumdan sonra bebeğinizin vücut ısısını ayarlamaya yardımcı olacaktır. Bebeklerin çoğu bu haftada makat gelişi denilen pozisyonda durular. Miyadına geldiğinde ise makat gelişi durma olasılığı sadece %4’tür.

Artık bebeğinizle konuşmalısınız. Bebeğiniz anne ve babasının sesini tanıyor.

Gebelikte 28. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiHaftanın sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 36 cm ağırlısı ise 1050 gr.

Gebeliğin diğer haftaları için hafta hafta gebelik etiketimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak