Vazelinle Gelen Güzellik

Vazelinle Gelen Güzellik
Paylaş
 

Vazelinle Gelen Güzellik

Vazelin en çok kullanılan kozmetik ürünlerinden biridir. Çoğumuz evimizde gerektiğinde kullanmak için vazelin bulundururuz. Fakat vazelini kullanmak yerine daha pahalı ürünler kullanmayı tercih ederiz. Oysa vazelinle daha ekonomik bakımlar yapabilirsiniz. Peki, vazelinin nelere iyi geldiğini biliyor musunuz? Modanzi ekibi olarak vazelinle yapabileceğiniz bakımları araştırdık.

  • Vazelinle saç bakımı: Saç uçlarında kırıklar varsa bunları onarmak için vazelin kullanabilirsiniz. Banyodan çıktıktan sonra elinize bir miktar vazelin alın ve saçınızın uçlarına parmaklarınızla uygulayın. Bu şekilde elektriklenenin de önüne geçmiş olursunuz, ayrıca saçlarınızın kabarmasını da engellersiniz. Vazelini uyguladıktan sonra bir süre beklemeniz gerekir. Biraz saçınızda bekleyip kuruduktan sonra artık saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Ertesi gün saçınızı saçınızı yıkayın ve bu işlemi haftada bir kere uygulayın.
  • Bazen makyaj ürünleri yere düşüp kırılabilir. Bu durumda hemen atmanıza gerek yok. Kırılan göz farınızı yenilemek için içine bir miktar vazelin katıp karıştırın. Artık farınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
  • Dirseklere,çatlayan topuklara ve dudaklara vazelin sürerek yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz. Vazelin sürülen her bölgeyi hemen yumuşatacak ve kaba görüntüyü yok edecektir. Ayrıca vazelin cildinizin korunmasına da yardımcı olur.
  • Manikür ve pedikür işlemleri sonrasında etleri korumak için vazelin kullanılabilir. Hem cildiniz yumuşacık olur hem de cildin zarar görmesini engeller.
  • Vazelinle Gelen GüzellikKaşlarınızın dağınık görünmesinden şikayetçiyseniz bir miktar vazelin sürüp kaç fırçasıyla tarayarak güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak