Makyaj Malzemeleri İçin Öneriler

Makyaj Malzemeleri İçin Öneriler
Paylaş
 

Makyaj Malzemeleri İçin Öneriler

Katılaşan ojeleri eski haline getirin: Eğer ojeleriniz kullanılmayacak kadar katılaştıysa ve sürmekte zorlanıyorsanız içine birkaç damla aseton damlatarak tekrardan kullanılır hale getirebilirsiniz.

Kırık rujları onarın: Rujunuz ortadan ikiye bölündüğü için artık kullanamayacak hale mi geldi. Rujunuzu tekrardan kullanmak için kırılan noktadan iki ruju birleştirin ve birkaç saniye boyunca mum alevine tutun. Sonra rujunuzu sertleşmesi için bir tabağa koyup buzdolabında donması için bekletin. (Uzun süre ateşe tutarsanız yanma sonucunda siyah noktalar oluşabilir.)

Ojenizi süreceğiniz zaman kapağının açılmadığını mı fark ettiniz ? Ojenizin kenarlara taşması sonucu kapak yapışmış olabilir. Tekrar aynı sonuçla karşılaşmamak için ojenizi kapatmadan önce kapağına vazelin sürebilirsiniz.

Makyaj rengi hoşunuza gitmedi mi? Eğer yaptığınız makyaj yüzünüzü daha turuncu gösteriyorsa, cildinize uygun renk tonu seçmemiş olabilirsiniz. Daha pembe bazlı tonlar kullanabilirsiniz. Fondöteninizi kontrol edin eskimiş olabilir. Bu durumda fondöteni çöpe atıp, yenisini almak en doğrusu olacaktır.

Dudak kaleminin ucunu her açışınızda kırılıyorsa açmadan önce yarım saat kadar buzdolabında bekletip, daha sonra açabilirsiniz.

Rimel fırçanızın üstünde kalıntılar oluşuyorsa eğer biraz vazelinle rimel fırçanızı temizleyebilirsiniz. Fırçayı sabun ve suyla yıkamayın. Fırça ıslanırsa bakteri oluşumu sağlanır, sabun kalıntıları gözü tahriş edebilir.

Makyaj Malzemeleri İçin ÖnerilerTüpteki kreminiz makyaj yaparken bittiyse, tüpü ortadan ikiye kesin ve ihtiyacınız kadar kremi kullanın kalan kremi de bir kaba boşaltıp daha sonra kullanmak için saklayabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak