Gebelikte 31. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 31. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 31. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Artık kısa süre bile uyusanız garip rüyalar görebilirsiniz. Hatta gebelik döneminiz boyunca en fazla rüya gördüğünüz dönem bu haftalar olabilir. Çok sık ve garip rüyalar görme nedeniniz, gebeliğin beyin biyokimyanızda yaptığı değişiklikler olabilir.

Genellikle anne adayları her kontrolde ultrasonografiye girseler de aslında bu her muayene de gerekli değildir. Fakat her muayene de ultrasonografiye girmek bebeğinize ve size zarar vermez.

Artık bu haftalarda geçen haftalara göre bebeğinizin büyüme hızı da yavaşlayacak. Bebeğiniz 30. Ve 32. Haftalarda diğer haftalara göre daha hızlı hareket edebilir. Bunun nedeni yerinin fazla olması ve amniyos sıvısının bu haftalarda fazla olması olabilir.

Artık 32. Haftadan sonra bebeğinizin hareketi yeri daralacağı için daha azalabilir.

Eğer bebek hareketinin azaldığını hissediyorsanız biraz istirahat etmelisiniz. Karnınız açsa bir şeyler yiyip bekleyin. Buna rağmen hareketleri hissedemezseniz mutlaka doktorunuza başvurun.

Gebelikte 31. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiBu haftanın sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 40 cm ağırlığı ise 1650gr.

Yazı dizisindeki diğer haftalar için hafta hafta gebelik etiketimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak