Gebelikte 32. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 32. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 32. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Bazı anne adayları vücudundaki çatlaklıklar ve kilo artışından dolayı kendilerini itici bulurlar. Oysa insanoğlunun var olmasının tek yolu gebeliktir. Bu yüzden gebelik ve güzelliği birbiriyle karşılaştırmanıza hiç gerek yok. Bazı kadınlar ise gebelikte kendilerini daha güzel ve çekici bulabilirler. Aynaya baktıklarında doğacak bebeklerinin hayalini kurup mutlu olurlar. Sizler de bu şekilde düşünmelisiniz.

Artık bu haftadan sonra doktor kontrolünüze iki haftada bir gidebilirsiniz. Artık bebeğinizin rahim içindeki yeri daralmaya başladı.

Bu haftalarda doğum şekli ile ilgili kaygılar duyabilirsiniz. Doktorunuz size bu konuda yardımcı olacaktır. Her kadının acı eşiği farklı olduğu için herkesin doğumu zor geçecek diye bir şey yoktur.  O yüzden kendinizi gereksiz yere daha fazla korkutmak yerine dünyada var oluşumuzdan itibaren sayamayacağımız kadar kadının normal doğum yaptığını düşünün, siz neden yapamayacaksınız ki?

Gebeliğin son haftalarında çatı muayenesi yaparak doktorunuz size uygun doğum şeklini söyleyecektir. Tabi hamileliğinizde başka bir sorun olup olmadığı da doğum şeklinizi etikeleyebilir.

Gebelikte 32. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiBu haftanın sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 41cm ağırlığı ise 1780gr.

Yazı dizisindeki diğer haftalar için hafta hafta gebelik etiketimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak